logo
A A A

Par mums

Šī mājas lapa ir Tukuma tūrisma informācijas centra (TIC) veidota vietne, kur apvienota informācija par atpūtas un ceļošanas vietām Tukumā un apkārtnē.

Tukuma TIC ir Tukuma novada pašvaldības struktūrvienība, kas īsteno pašvaldības funkcijas uzņēmējdarbības sekmēšanā, tūrisma uzņēmējdarbības attīstības veicināšanā, dabas un kultūras mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā.

Mājas lapa visittukums.lv ir TIC veidota oficiālā Tukuma tūrisma reģiona tūrisma mājas lapa. Te atrodama informācija gan par apskates objektiem, gan naktsmītnēm, ēdināšanas uzņēmumiem un aktīvās atpūtas piedāvājumiem, kā arī lielākajiem pasākumiem Tukumā un apkārtnē.

Īsi par Tukuma TIC izveidošanos

Par savu dzimšanas dienu uzskatām 1994.gada 15.jūliju, kad Tukuma rajona pašvaldībā kā tūrisma un sporta speciālsite tika pieņemta darbā pirmā TIC vadītāja Aiga Petkēvica. Savas pirmās neatkarīgās telpas, kādas tiek saprastās kā tūrisma informācijas centrs, ieguvām 1995.gadā, kad Pils ielas 15a nama 2.stāvā, Tukumā tika piešķirtas telpas centra izveidei. Tur atradāmies līdz 1999.gada pavasarim, kad pārcēlāmies uz Pils ielu 3 un gandrīz 10 gadus atradāmies blakus vienam no vecākajiem Latvijas un Tukuma ziedu veikaliem "Amarantam". Kopš 2008.gada 30.oktobra par mājvietu Tukuma TICam kalpo namiņš Talsu ielā 5 un tā vadītāja ir Ingrīda Smuškova.

Tukuma TIC darbības virzieni:

  • tūrisma uzņēmējdarbības veicināšana Tukumā un apkārtnē,
  • tūrisma produktu attīstības un dažādības veicināšana,
  • informācijas sniegšana par tūrisma un atpūtas iespējām Tukumā un apkārtnē,
  • Tukuma un apkārtnes tūrisma un atpūtas iespēju popularizēšana,
  • Tukuma zīmola ieviešana un popularizēšana.
  • ar tūrismu un vietējā kultūras un dabas mantojuma saistītu pakalpojumu sniegšana,
  • un citi pakalpojumi.

Tukuma TIC bez maksas saņemama informācija ne vien par to, ko var apskatīt un darīt Tukumā un apkārtnē, bet arī Kurzemē un visā Latvijā, kā arī Baltijas valstīs.

Tūrisma informācijas centram piešķirta arī "Gājējiem draudzīgs" zīme, kas parāda, ka te saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, ka šeit viņi ir gaidīti.