logo
A A A

Velomaršruti

27/08/2021

Tukuma apkārtnes pilis | Ar velo

Tukums ir kā robeža starp turīgo Zemgali un lepno Kurzemi, taču pilsētas pakalni apliecinās, ka joprojām esat Kurzemē. Tukuma apkārtne ir izslavēta ar pilīm. Te nelielos attālumos izvietojušās un ceļotājiem apskatāmas gan viduslaiku, gan jaunāku laiku pilis un muižas. Maršruts apvieno Šlokenbekas muižu, Durbes un Jaunmoku pilis, Livonijas ordeņa pils pēcteci – Pils torni, kā arī Vecmoku muižas kungu mājas drupas.

Maršruta garums un segums: vienas dienas maršruts, aptuveni 29 km (~11 km grants un lauku ceļš)

Maršruta sākums: Tukums |dzelzceļa stacija Tukums I

Maršruta beigu punkts: Tukums |dzelzceļa stacija Tukums I

Maršruta gaita: dzelzceļa stacija Tukums I – Meža iela – Kurzemes iela – vecais Kandavas ceļš (V-1442) – Vecmokas – Jaunmokas – ceļš uz Tukumu (V-1443) – Kandavas iela – Lielā iela – Pils iela – Pasta iela – Jelgavas iela – Alīnes iela – Durbes iela – Durbes pils – Durbes iela – Rīgas iela – Milzkalne – Šlokenbeka

Maršruta marķējums: Maršruts dabā marķēts ar velo ceļa zīmēm ar Nr.574.

***

Apskates objekti maršrutā:

- Vecmoku muižas centrs – kungu mājas drupas un liepu alejas,

- Jaunmoku pils un parks,

- Livonijas ordeņa pils drupu fragments Tukumā un pilsētas vēstures muzejs “Pils tornis”,

- Durbes muižas kungu māja un parks,

- Šlokenbekas muižas komplekss un Latvijas Ceļu muzejs.

***

Maršruta alternatīvas: maršrutu var sākt arī dzelzceļa stacijā Tukums II. Maršrutu var dažādot, izbraucot nelielus līkumus pa Jauntukuma un Durbes mikrorajona mazajām ieliņām: Jauntukumā pa Parādes, Aviācijas un Telegrāfa ielām, bet Durbē – pa M.Parka un Estrādes ielu. Maršrutu tāpat iespējams izbraukt, nevadoties pēc šī kartes materiāla, bet pēc brīvas gribas.

Maršruta beigas var būt arī Milzkalnes dzelzceļa stacijā, kas atrodas 1 km no Šlokenbekas muižas un līdz kurai ved asfaltēts ceļš, un tad var doties ar vilcienu atpakaļ uz Tukumu vai Rīgas virzienā.

Maršruta sasaiste: maršrutam ir sasaiste un pārklājums ar maršrutu „Mazais loks pa pilsētu” un “Lielais loks apkārt pilsētai”.

Informācija par ceļa segumu: Tukuma pilsētā ir gan veloceliņi ar nodalītām joslām velobraucējiem un koplietošanas ietves braukšanai. Piebraukšanai pie Durbes pils, kā arī Jaunmoku pils un Vecmoku muižas – zemes ceļi ar grants segumu.

Ieteikumi, rekomendācijas: esiet gatavi uz dažādiem ceļu segumiem, kā arī braukšanai augšup pa pakalniem. Izbraucot šo maršrutu un apvienojot to ar maršrutu „Mazais loks pa pilsētu”, varat gūt vispusīgu pārskatu par Tukuma pilsētu un apskates objektiem tajā. Esiet uzmanīgi, jo pilsētas centrā ir intensīva satiksme.