logo
A A A

Velomaršruti

07/02/2022

No Tukuma uz jūru gar Lustūžkalnu

Vienas dienas maršruts - 40 km (2 km zemes ceļš, 8 km grants ceļš). Daļēji sakrīt ar „Valguma pasaules” izveidoto maršrutu „Lustūžkalna aplis”. Piemērots jauniešiem un visiem braucējiem, kam ir MTB riteņi ar platajām riepām.

Maršruta garums: Vienas dienas maršruts, 40 km (asfaltēts ceļš – 23 km; grants ceļš 2 km, iela 7 km, uzlabots zemes ceļš 3 km, zemes ceļš -5 km).

Maršruta sākums: Tukums |dzelzceļa stacija Tukums I vai Milzkalne

Maršruta beigu punkts: Tukums |dzelzceļa stacija Tukums I vai Milzkalne

Maršruta gaita: Tukums – Milzkalne – Lustūžkalns – Klapkalnciems – Apšuciems – Cērkste – Milzkalne – Tukums

Maršruta marķējums: maršruts dabā marķēts ar oranžas krāsas norādēm uz kokiem

***

Apskates objekti maršrutā:

- Tukuma pilsēta (vecpilsēta, pils tornis, galerija „Durvis”, mākslas muzejs, u.c.);

- Durbes pils;

- Šlokenbekas muiža  un Latvijas Ceļu muzejs;

- Lustūžkalns;

- atpūtas komplekss „Milzkalns”';

- Lāčupītes dendrārijs ar Labsajūtas dārzu;

- Rīgas jūras līča krasts ar senajim zvejniekciemiem.

***

Maršruta alternatīva: nav

Maršruta sasaiste: maršrutam ir sasaiste un pārklājums ar atpūtas kompleksa “Valguma pasaule” un Ķemeru nacionālā parka izveidotajiem maršrutiem (“Meža aplis”, “Šlokenbekas aplis” un “Lustūžklana aplis”).

Informācija par ceļa segumu: Maršruts pārsvarā ved pa labas kvalitātes autoceļiem ar asfalta segumu. Tukuma pilsētā ir gan veloceliņi, gan pietiekami platas ietves braukšanai. Piebraukšana pie Durbes pils – grants segums. Plieņciems – Apšuciems – piejūras zemes celiņš bez auto (~3,5 km).”Bušas” – Brizule – labas kvalitātes grants un zemes ceļš (~8 km). Pārējais maršruts ar asfalta segumu.

Maršruta sasaiste: maršrutam ir sasaiste un kopīgs pārklājums ar maršrutiem “No Tukuma līdz Kaņiera ezeram”, “No Tukuma uz jūru”, kas no Apšuciema - uz Ķesterciemu, un lielo Ķemeru nacionālā parka velomaršrutu “Apkārt Ķemeru nacionālajam parkam”.

Ieteikumi, rekomendācijas:

1) Maršruts ved pa autoceļiem ar augstu auto intensitāti (nepiemērotu velobraucējiem) – posmos: Tukums – Milzkalne, Klapkalnciems – Apšuciems (tā daļa, kas pa P128). Braucot, esiet uzmanīgi!

2) Maršruts nav piesātināts ar apskates objektiem, tā galvenais uzsvars – tukumnieku izbrauciens uz jūru un dabas baudīšana.