logo
A A A

Velomaršruti

07/02/2022

No Tukuma uz jūru

Maršruts vienai dienai dabas un vēja baudīšanai, šoreiz aizbraucot līdz jūras malai Apšuciemā, Plieņciemā, Ķesterciemā. Garums – 50 km (6 km zemes ceļš, 9 km grants segums).

Maršruta garums: 1 dienas maršruts, 50 km (asfalts 25 km, grants 9 km, iela 10 km, uzlabots zemes ceļš 4 km, zemes ceļš 2 km)

Maršruta sākums: Tukums |dzelzceļa stacija Tukums I vai Milzkalne

Maršruta beigu punkts: Tukums |dzelzceļa stacija Tukums I vai Milzkalne

Maršruta gaita: Tukums – Milzkalne – Cērkste – Apšuciems – Plieņciems – Ķesterciems – Brizule – Sēme – Tukums

Maršruta marķējums: maršruts dabā nav marķēts

***

Apskates objekti maršrutā:

- Durbes pils Tukumā

- Šlokenbekas muiža un Latvijas Ceļu muzejs Milzkalnē,

- atpūtas komplekss “Milzkalns” (veikbords),

- Plieņciema Baltā kāpa,

- Rīgas jūras līča krasts,

- piemineklis pirmajam Latvijas ārlietu ministram Z.A.Meierovicam viņa bojā ejas vietā

- Lambsdorfu dzimtas kapliča

- Sēmes luterāņu baznīca

- Rožu kolekcijas dārzs “Rozītes”.

***

Informācija par ceļa segumu: Maršruts pārsvarā ved pa labas kvalitātes autoceļiem ar asfalta segumu. Tukuma pilsētā ir gan veloceliņi, gan pietiekami platas ietves braukšanai. Piebraukšana pie Durbes pils – grants segums, Plieņciems-Apšuciems – piejūras zemes celiņš bez auto (~3,5 km), Ķesterciema aplis- Brizule – labas kvalitātes grants un zemes ceļš (~8 km). Pārējais maršruts ar asfalta segumu.

Maršruta alternatīva: Nebraukt pa grants ceļu no Ķesterciema uz Tukumu caur Brizuli, bet doties pa ceļu P-131 pa taisno no Ķesterciema uz Tukumu (11 km, viss asfaltēts). Ja izvēlas šādu maršrutu, tad tā garums ir 40 km (asfalts 30 km, grants 0 km, iela 5 km, uzlabots zemes ceļš 3 km, zemes ceļš 3 km).

Maršruta sasaiste: maršrutam ir sasaiste un kopīgs pārklājums ar maršrutiem “No Tukuma uz jūru gar Lustūžkalnu”, kas no Apšuciema ved pretējā virzienā uz Klapkalnciemu, un “Pār kalniem uz jūru” jeb “Brauciens pāri kalniem”, kas no Brizules ved uz Dzirciemu un Zenteni.

Ieteikumi, rekomendācijas: Maršrutā alternatīvai (īsajam maršrutam) tikai asfalta segums, ved pa valsts 1. šķiras ceļiem ar salīdzinoši augstu auto intensitāti, esiet uzmanīgi. Arī pamatmaršruts ved pa autoceļiem ar augstu auto intensitāti (nepiemērotu velobraucējiem) – posmos: Tukums – Milzkalne, Milzkalne – Apšuciems, Apšuciems – Plieņciems un Birztala – Tukums. Braucot, esiet uzmanīgi! Maršruts nav piesātināts ar apskates objektiem, tā galvenais uzsvars – izbrauciens uz jūru un dabas baudīšana.