logo
A A A

Velomaršruti

27/08/2021

No Tukuma līdz Valguma ezeram

Vienas dienas maršruts izbraucienam ar velosipēdu, iepazīstot Tukuma apkārtnes pilis un muižas, Smārdei raksturīgos Zemgales līdzenumus un Ķemeru nacionālā parka vienu no lielākajiem un daudzveidīgākajiem tūrisma objektiem – atpūtas kompleksu “Valguma pasaule”, kas izvietojies pie dziļā Valguma ezera. Kompleksā iepazīstamas dažādas takas, kurās baudāma dabas un mākslas simbioze, kā arī nobaudāma garda maltīte.

Maršruta garums un segums: vienas dienas maršruts, 21 km (asfaltēts ceļš – 11 km; grants ceļš 1 km; iela 4 km; uzlabots zemes ceļš – 1 km; zemes ceļš 6 km)

Maršruta sākums: Tukums |dzelzceļa stacija Tukums I vai Milzkalnē

Maršruta beigu punkts: Tukums |dzelzceļa stacija Tukums I

Maršruta gaita:dzelzceļa stacija Tukums I – Rīgas iela – Durbes iela – Durbes pils – grants ceļš Aizpures virzienā (V-1476) – Milzkalne – Šlokenbekas muiža – Klapkalnciema šoseja (V-1446) – Smārdes virziena ceļš (V-1446) – “Valguma pasaule” - Smārdes virziena ceļš (V-1446) - Klapkalnciema šoseja (V-1446) – Milzkalne – Rīgas iela – dzelzceļa stacija Tukums I

Maršruta marķējums: maršruts dabā nav marķēts

***

Apskates objekti maršrutā:

- Durbes pils

- Šlokenbekas muiža un Latvijas Ceļu muzejs

- Atpūtas komplekss “Valguma pasaule” – Baskāju taka, Dabas gleznu taka, Mākslas taka, Meditācijas labirints, Godu labirints, Valguma ezers

***

Maršruta alternatīvas: maršruta sākums var būt arī Smārdes dzelzceļa stacijā, kas atrodas aptuveni 4 km no “Valguma pasaules” un līdz kurai ved asfaltēts ceļš, vai Milzkalnes stacijā, kas atrodas 1 km no Šlokenbekas muižas un līdz kurai ved asfaltēts ceļš. Tad var doties Tukuma virzienā un beigt braucienu tur, lai atpakaļ atgrieztos ar vilcienu.

Maršruta sasaiste: maršrutam ir sasaiste un pārklājums ar “Valguma pasaules” un Ķemeru nacionālā parka velotakām – “Meža apli”, “Šlokenbekas apli” un “Lustūžkalna apli” (Nr.552, dabā marķētas ar sarkanu, zilu un oranžu krāsu), kā arī “Zaļās kāpas” velomaršrutu.

Informācija par ceļa segumu: Tukuma pilsētā ir gan veloceliņi, gan pietiekami platas ietves braukšanai. Piebraukšana pie Durbes pils – grants segums. Tālāk zemes ceļš ved uz Šlokenbekas muižu, un tālāk - pa ceļu gar Slocenes upi; pa šiem ceļiem reti sastapsiet citas automašīnas. Izbraucot uz Smārdes ceļa, līdz “Valguma pasaulei” ir asfalts.

Ieteikumi, rekomendācijas: esiet gatavi dažādiem ceļu segumiem – no viegli braucamiem, līdz ar daudz spēka patērējošiem ceļiem. Maršrutā vēlams paņemt līdzi karti, jo uz grants ceļiem nav izvietots daudz ceļa norāžu.