logo
A A A

Velomaršruti

07/02/2022

No Tukuma līdz Kaņiera ezeram un Ķemeriem

Arī šis ir vienas dienas maršruts. Tā garums ir no 35 līdz 60 km (atkarīgs no izvēlētā maršruta varianta). Piemērots gan ģimenēm ar bērniem, gan arī „svētdienas” braucējiem.

Maršruta garums: vienas dienas maršruts,no 35 – 60 km (atkarīgs no izvēlētā varianta, skatīt maršruta variantus)

Maršruta sākums: dzelzceļa stacija Tukums I, Ķemeri, Milzkalne un Smārde

Maršruta beigu punkts: Ķemeru dzelzceļa stacija

Maršruta gaita: dzelzceļa stacija Tukums I – Rīgas iela – Tukums – Milzkalne – Čaukciems – Antiņciems Lapmežciems – Bigauņciems – Ķemeri

Maršruta marķējums: maršruts dabā nav marķēts

***

Apskates objekti maršrutā:

- Šlokenbekas muiža un Latvijas Ceļu muzejs

- Atpūtas komplekss “Valguma pasaule” - Valguma ezers, Baskāju taka, Dabas gleznu taka, Mākslas taka mežā, Godu labirints, Meditācijas labirints

- Kaņiera pilskalna taka

- Kaņiera ezera putnu vērošanas tornis, kadiķu audze un Niedrāju laipa

- Lapmežciema muzejs

- Kupskalnu dabas taka

- "Meža māja”, Dumbrāju taka un Meža taka Ķemeros

- Ķemeru pilsēta - vēsturiskais parks, viesnīca „Ķemeri”, sēravots „Kirzaciņa”, Mīlestības saliņa u.c.

***

Maršruta alternatīva: Šim maršrutam tiek piedāvāti seši varianti. Nepieciešamas to iztestēt velobraucēju grupās un izvēlēties piemērotāko.

Maršruta varianti: maršruta sākuma punkti var būt arī dzelzceļa stacija Milzkalnē, Smārdes dzelzceļa stacija. Arī Ķemeru dzelzceļa stacija var būt sākuma punkts, dodoties maršruta pretējā virzienā. Ja sāk no Milzkalnes nevis no Tukuma, tad maršruts būs par 4-5 km īsāks. Maršruta varianti:

1) Maršruta sākums – Tukumā (vai Ķemeros). Maršruta garums – vienas dienas maršruts, ~ 39 km (~22.4 km asfalts, ~16,6 km grants ceļi), ja atpakaļ sākuma punktā dodas no Ķemeriem ar vilcienu. Piemērots arī ģimenēm ar lielākiem bērniem.

2) Maršruta sākums - Milzkalnē. Maršruta garums – vienas dienas maršruts, ~ 35 km (~28.4 km asfalts, ~16,6 km grants ceļi), ja atpakaļ sākuma punktā dodas no Ķemeriem ar vilcienu. Piemērots arī ģimenēm ar lielākiem bērniem.

3) Maršruta sākums - Smārdē. Maršruta garums – vienas dienas maršruts, ~ 34 km (~17,3 km asfalts, ~16.6 km grants ceļi), ja atpakaļ sākuma punktā dodas no Ķemeriem ar vilcienu. Piemērots arī ģimenēm ar lielākiem bērniem.

Maršruta sasaiste: maršrutam ir sasaiste un pārklājums ar atpūtas kompleksa “Valguma pasaule” un Ķemeru nacionālā parka izveidotajiem maršrutiem (“Meža aplis”, “Šlokenbekas aplis” un “Lustūžklana aplis”).

Ieteikumi, rekomendācijas: vienas dienas maršruts, kurš piemērots gan ģimenēm ar bērniem, kuriem patīk braukt ar velosipēdu ne tikai pa pagalmie, gan arī „svētdienas” braucējiem.