logo
A A A

Aktualitātes

26/06/2023

Iepazīsti rožu burvību Tukumā!

Esi gatavs sākt savu ceļojumu cauri rožu burvībai? Tukums jau izsenis pazīstams kā rožu pilsēta, un arī šogad tas gaida tevi ciemos, lai atrādītu pašas krāšņākās rožu dobes. Jūnija un jūlija mēnešos, kad dabā valda vasaras skaistums, Tukuma Rožu maršruts ir viens no vispievilcīgākajiem veidiem, kā iepazīt šo pilsētu no cita skatupunkta.

Rozes ir vecākā augu suga, ko audzē kā dekoratīvo augu. Pievērs uzmanību vairāk nekā 15 īpaši izveidotajām rožu dobēm Tukuma ielās! Tās pārsteidz ar savu krāsu un aromātu daudzveidību. Rožu maršrutā atradīsi vairākas elpu aizraujošas rožu dobes, kas ir šī maršruta galvenā dāvana visiem rožu mīļotājiem.

Tukums reiz iegājis vēsturē ar savu paraugdārzniecību, kur gadiem ilgi selekcionēti jauni ziedu šķirņu paveidi, tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka jau piecdesmitajos gados par Tukumu teikts, ka tieši uz šo pilsētu jābrauc pēc smukuma.

Tukuma Rožu dobju veidošana sākās pēc pirmajiem Rožu svētkiem 2008. gadā. Tās izveidotas, ļaujot ikvienam vienlaikus baudīt gan dabu, gan rožu krāšņumu, vienlaikus iepazīstot dažādās pasaules malās radītas rožu šķirnes. Dobēs atradīsi tukumnieku un dažādu uzņēmumu dāvinātās rozes.

Tukuma Rožu maršruts ir ceļojums ziedu mākslas un maģijas pasaulē. Tā ir iespēja iepazīt Tukumu kā rožu pilsētu, baudot vasaru un satiekoties ar skaistumu. Ļauj rožu krāsu un aromātu maģijai pārņemt tevi Tukumā!

Lejupielādē ceļvedi un izstaigā Rožu maršrutu un Iepazīsti arī Tukuma puses krāšņākos dārzus!

Arī Tukuma pievārtē – Sēmes pagastā esošais Rožu kolekciju dārzs ”Rozītes” sākts veidot 2008. gadā. Rožu kolekcijas stādījumi sākotnēji te bijuši paredzēti saimnieku pašu pieredzes veidošanai, lai novērotu, kā katra rožu šķirne mūsu klimatiskajos apstākļos aug un jūtas. Taču nu šeit var sastapt vairāk nekā 400 rožu šķirnes gaumīgi veidotā, harmoniskā dārzā, kas neatstās vienaldzīgu nevienu.

Atgādinām: lielākais vasaras piedzīvojums Tukumā norisināsies 21. - 23. jūlijā, kad pilsētā svinēsim Rožu svētkus! To laikā arī Tev būs iespēja iemūžināt lielāko dzīvo rožu vainagu, baudot neaprakstāmo rožu skaistuma un mākslinieku darba rezultātu!

Informāciju par Rožu svētkiem uzzināsi pirmais, sekojot Facebook profilam - Rožu svētki Tukumā!