logo
A A A

Noslēpumu glabātāja Acs

Apraksts

Nepilnus simt metrus no Draņķozola atrodas šis un pārdesmit metru no Āžu kalna astes – otrs unikāls dabas veidojums – divas piltuvveidīgas bedres jeb Acis. Iespējams, ka abas bedres radušās ledāju kušanas rezultātā.

Neoficiāla, bet interesantāka ir Latvijas svētvietu un seno zinšu pētnieku versija. Viņi šos dobumus abpus ceļam sauc par Velna acīm. 

Zintnieks Māris Zvaunis: “Apļi ir kā ar cirkuli uzzīmētas perfektas piltuves. Grunts tādus izveidot nevar. Apmēram pirms 4000 gadiem te kritis meteorīts un tuvu zemei sadalījies, izurbjot piltuves. Pie šī krātera notiek enerģiju perturbācija: dažreiz pozitīva, citreiz – negatīva. Varbūt tāpēc piltuvē nekas negrib augt, vien knapi kārkliņi ap tās malām. Turklāt šis ūdens pat bargākajās ziemās nekad līdz galam neaizsalst.”

Šīs Acs ūdens saglabā noslēpumā visu, kas notiek ap šo vietu! Te varētu pulcēties indiāņu virsaiši, sapīpēt miera pīpi, apspriest savas lietas un neviens cits par runāto neuzzinātu.

Kaut arī ūdens ir tumšs kā tējas uzlējums, runā, ka to varot dzert. Sausā laika dēļ pavasarī, vasarā vai rudenī piltuvē ūdens var būt izžuvis.

 

Kontaktinfomācija

Raudas mežs, Sēmes pagasts, Tukuma novads