logo
A A A

Kalnmuiža

Apraksts

Kalnmuiža (latviski saukta arī Kalnamuiža, Kalnamuiža, vāciski Hohenberg) ir bijusī privātmuiža, kas atrodas 10,7 km no Kandavas pilsētas gleznainā Abavas senlejas kreisā krasta nogāzē.

Muiža kā juridiska un saimnieciska vienība pastāv vismaz no 15 gs. beigām. Tās centra apbūve – kungu nams un saimniecības ēkas veidojušās 19.gs. sākumā.

Kopš 2006.gada šis ir privātīpašums, kas pieder SIA „Konrads”, kas te izveidojis viesnīcu Abavas senlejā un piedāvā gan muižu apskatīt, gan telpas dažādiem pasākumiem, kā arī organizē medības un citas aktīvās atpūtas iespējas.

Kalnmuižas apbūves ansamblī (19.gs.) atrodas ne vien bijusī kungu dzīvojamā ēka, bet arī bijusī kalpu dzīvojamā māja, klēts, smēde, stallis.

2011.gadā veikta Kalnmuižas vēsturiskā izpēte, kas nodrošina Kalnmuižas ēku kompleksa un apkārtnes, kā arī ēku interjera veidošanu, balstoties uz vēsturisko informāciju un vienlaikus saglabājot šīs vietas individuālo šarmu. Īpaša uzmanība pievērsta Kalnmuižas ūdensdzirnavu vēstures izpētei, jo tās ir unikākls tehnikas vēstures objekts ar augstu tūrisma potenciālu atjaunošanas gadījumā.

Blakus atrodas Kalnmuižas ūdensdzirnavas, kuras 1939.gadā režisors Aleksandrs Rusteiķis no 43 Latvijas dzirnavām izvēlējās par vietu filmas „Aizsprosts” uzņemšanai. Lejpus aizsprosta atrodas devona dolomīta un māla atsegums 25 m augstajā Amulas kreisajā krastā, bet muižas nelielajā parkā aug četri dižoši (divi ar 4,1 m, viens ar 3,9 m un vēl viens ar 4,5 m apkārtmēru).

Kāda Kalnmuižas apkārtnes teika vēsta, ka apmēram 1km uz dienvidaustrumiem no muižas ir Naudas kalni, kur reiz puika atradis naudu. Ud dienvidaustrumiem no kalniem pa briežu taku cauri purvam puika ievedis ienaidnieka karaspēku, bet pats aizbēdzis.

Ieejas maksa

Maksa par ekskursiju: ziedojums (vai kāds stāds kā ziedojums pils dārzam).

Kontaktinfomācija

Kalnmuiža, Kandavas pagasts, Tukuma novads

Darba laiks

Apmeklējumu pieteikt iepriekš.

Telefons

(+371) 26699033