logo
A A A

Kalnmuiža

Apraksts

Kalnmuiža (latviski saukta arī Kalnamuiža, Kalnamuiža, vāciski Hohenberg) ir bijusī privātmuiža, kas atrodas 10 km no Kandavas pilsētas gleznainā Abavas senlejas kreisā krasta nogāzē.

Muiža kā juridiska un saimnieciska vienība pastāv vismaz no 15 gs. beigām. Tās centra apbūve – kungu nams un saimniecības ēkas veidojušās 19.gs. sākumā.

Pašreizējais Kalnmuižas īpašnieks ir SIA „Konrads”, kas te izveidojis nelielu viesnīciņu Abavas senlejā un piedāvā gan muižu apskatīt, gan telpas dažādiem pasākumiem, kā arī organizē medības un citas aktīvās atpūtas iespējas.

Kalnmuižas apbūves ansamblī (19.gs.) atrodas ne vien bijusī kungu dzīvojamā ēka, bet arī bijusī kalpu dzīvojamā māja, klēts, smēde, stallis.

Blakus atrodas Kalnmuižas ūdensdzirnavas, kuras 1939.gadā režisors Aleksandrs Rusteiķis no 43 Latvijas dzirnavām izvēlējās par vietu filmas „Aizsprosts” uzņemšanai. Lejpus aizsprosta atrodas devona dolomīta un māla atsegums 25 m augstajā Amulas kreisajā krastā, bet muižas nelielajā parkā aug četri dižoši (divi ar 4,1 m, viens ar 3,9 m un vēl viens ar 4,5 m apkārtmēru).


Ieejas maksa

Maksa par ekskursiju:
muižas apskate 3 EUR pieaugušajiem,
1.50 EUR senioriem un nepilngadīgajiem bērniem,
15 EUR grupai (5 līdz 20 cilvēkiem)

Kontaktinfomācija

Kalnmuiža, Kandavas pagasts, Tukuma novads

Darba laiks

Apmeklējumu pieteikt iepriekš.

Telefons

(+371) 26699033