logo
A A A

Sātu baznīca

Apraksts

Sātu baznīca kalpojusi 2008.-2009.gadā par filmēšanas vietu J.Streiča kinofilmai „Rūdolfa mantojums”. Filmēšanas vietas režisors J. Streičs jau bija noskatījis savlaicīgi, bet pati filmēšana sākās 2007. gada vasarā. 

Filma veidota pēc Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem. Tajā attēlota zemnieku dzīve 20. gadsimta sākumā. Galvenajās lomās bija Romualds Ancāns, Rēzija Kalniņa, Artūrs Skrastiņš, Uldis Dumpis, Jānis Paukštello. Oficiālais filmas budžets bija 1,4 miljoni latu, un tā tobrīd bija otra dārgākā Latvijas kino vēsturē.Filmu uzņēma kino pilsētiņā Cinevilla, kurā „Rūdolfa lauku sētas” komplekss tika būvēts speciāli šīs filmas vajadzībām, Durbes pilī, Irlavas pagastā pie Sātu baznīcas, kā arī Smārdes pagasta Lielciema „Mazlimbju” mājās.

Sātu baznīcā filmēts skats, kā Rūdolfs (Romualds Ancāns) prec kalponi Emīliju (Rēzija Kalniņa). Laulību noslēguma epizode, kad Emīlija uzkāpj uz Rūdolfa kājas, lai ģimenē būtu galvenā, tiek uzskatīta par vienu no daudzajām komiskajām un reizē atmiņā paliekošajām epizodēm.

 

Kontaktinfomācija

Sāti, Irlavas pagasts, Tukuma novads

Telefons

(+371) 29232839