logo
A A A

Rideļu dzirnavas

Apraksts

Rideļu dzirnavas atrodas apmēram 80 km no Rīgas, ceļa Rīga – Talsi labajā pusē. Dzirnavas šajā vietā bijušas jau sen. Pirmā pasaules kara sākumā dzirnavas nodega, bet pēc 1920. gada zemes reformas, kad tās ieguva īpašumā Kambalu dzimta, to darbība atjaunota. Te ir rupjo miltu malšanas gaņģis, putraimu un grūbu gaņģi. 20. gadsimta 30. gadu vidū uzstādīts tvaika dzinējs un kvalitatīvas bīdeļmašīnas. Dzirnavas otrreiz, Kambalu vadībā, savu darbību atsāka 1992. gadā, un jau pēc 2 gadiem te sāka bīdelēt miltus un ražot mannu, bet 1996. – ražot putraimus un grūbas.

Dzirnavas masveidu graudu pārstrādei vairs neizmanto, bet pastāstīt un izrādīt, kā no graudiem rodas dažādi malumi, te saimnieki vienmēr laipni. Ekskursijā pa dzirnavām aplūkojams miltu malšanas process un turpat blakus esošajā kafejnīcā “Cope” nobaudāmas īpašās Rideļu dzirnavu pankūkas. Īpašs pasākums te ir pankūkošana: izvēlies pildījumu, pildi pankūkās un ēd, cik vien kāro!

Jau senos laikos atpakaļ, kad dzirnavas būvētas, radies Rideļu dzirnavezers. Tā apkārtnē ierīkotas atpūtas vietas gan nelielu svinību rīkotājiem, gan makšķerniekiem. Ja šeit būs iepaticies, tad jebkurā laikā varēsit sarīkot pikniku un iznomāt laivu braucienam pa ezeru.

Ieejas maksa

Individuālajiem apmeklētājiem - 2 EUR pieaugušajiem, 1 EUR bērniem.
Apmeklētājiem grupā - 1 EUR personai.

Kontaktinfomācija

Rideļu dzirnavas, Engures pagasts, Tukums novads

Darba laiks

Apmeklējumu pieteikt iepriekš.

Telefons

(+371) 22440094, 26536532