logo
A A A

Lielā Ķemeru tīreļa laipa

Apraksts

Lielā Ķemeru tīreļa laipa ir populārākais apskates objekts Ķemeru nacionālajā parkā. Tā ļauj iepazīt cilvēka darbības neskartu augsto sūnu purvu.

Lielais Ķemeru tīrelis ir viens no lielākajiem sūnu purviem Latvijas piekrastē. Tā platība ir 5000 ha. Purva vecums ir ap 8000 gadu. Sūnas izveidojušas līdz pat 8 m biezu kūdras slāni, kura virspusē tās joprojām ir dzīvas un augošas. Purvam ir raksturīgs iegarenu ezeriņu jeb akaču labirints, kas tam piešķir īpašu ainaviskumu.

Laipa aizvedīs sūnu, purva priedīšu, akaču, tumšu ezeriņu un vaivariņu smaržu valstībā. Uzmanīgi ieskatoties, varēs ieraudzīt gan kukaiņēdāju augu – raseni, gan dažādus putnus – purva tilbīti, balto cielavu, koku čiepsti un tālumā varbūt dzirdēt arī dzērves.

Tīreļa laipai ir izveidoti divi loki - Lielais loks 3,4 km garumā un Mazais loks - 1,4 km. Lielākajā aplī ir izbūvēts skatu tornis, no kura var pārredzēt tīreļa plašumu un purva ezeriņu tūkstošus.

Pārvietojoties pa laipu, lūgums ievērot norādīto kustības virzienu. Mitrā laikā laipa var būt slidena. Esot laipā, lūgums neatstāt aiz sevis atkritumus.

Laipas apmeklējums ir par brīvu, auto novietošana stāvlaukumā tūrisma sezonā - 2 EUR.

Par taku ieskats nelielā video šeit.

Ieejas maksa

Laipas apmeklējums ir par brīvu.
Auto novietošana stāvlaukumā vasaras sezonā - 2 EUR par automašīnu.

Kontaktinfomācija

"Tīreļi", Slampes pagasts, Tukuma novads

Telefons

(+371) 67730078