logo
A A A

Dunduru pļavas

Apraksts

Dunduru pļavas ir meža ieskautas pļavas pirms kāda laika atjaunotajās Slampes upītes krastos, kurās lielā aplokā ganās taurgovis un Polski Konik zirgi. Šīs dzīvnieku šķirnes ir īpaši izveidotas dzīvei savvaļā un ir ļoti tuvas saviem sen izmirušajiem senčiem – tauriem un tarpāniem.

Dunduru pļavas ir vieta, kur realizēts pirmais upju atjaunošanas projekts Latvijā. Tā gaitā no dziļa un taisna meliorācijas grāvja izveidota līkumota upīte – Slampe. Pavasarī tā appludina daļu pļavu un tajās nolaižas atpūsties simtiem gājputnu. 

Arī vasarā Dunduru pļavas ir laba vieta putnu vērošanai. Te lielā skaitā ligzdo griezes, barojas mazais ērglis un citi plēsīgie putni, un atjaunotajā Slampes upītē zivis meklē melnais stārķis. Dzīvnieku un putnu vērošanai pļavu dienvidu malā izvietots 5,5 m augsts skatu tornis. Apmeklētāju ērtībai pie Dunduru pļavām ir ierīkots arī automašīnu stāvlaukums un izvietoti informācijas stendi.

Savukārt, Melnragu rīkles rajonā izveidotas ir 2 skatu platformas, no kurām paveras plašs uz pļavām no cita skatu punkta.

Atrodoties pļavās, lūdzam uzmanīties no elektrības aploka žogā. Aplokā pie dzīviniekiem ieiet aizliegts! Lūgums arī nebarot dzīvniekus, lai tie nepierastu nākt pie cilvēkiem, un tiem kāds nevarētu kaitēt.

Dodoties uz Dunduru pļavām no ziemeļu puses, ir jābrauc cauri fermas pagalmam. Nenobīstieties! Aiz tā ceļš turpinās tālāk.

Kontaktinfomācija

Slampes pagasts, Tukuma novads

Telefons

(+371) 67730078