logo
A A A

Aktualitātes

01/02/2024

Zīmols “Dabisko pļavu produkts” ienāk Tukuma novadā

Lai saglabātu un vairotu Latvijas dabiskās pļavas, Latvijas Dabas fonds 2023.gadā radījis jaunu zīmolu “Dabisko pļavu produkts”, kas piešķirts arī Tukuma novada atpūtas vietas “Dare” Antiņciemā saimniecei Sanitai Matulei.

Zīme tiek piešķirta dabisko pļavu produktu ražotājiem, kuri apsaimnieko dabiskās pļavas un ražo produktus – medu, zāļu tējas, gaļu, piena produktus, kā arī lauku tūrisma objektiem un amatniekiem. Atpūtas vietas “Dare” saimnieki piedāvā atpūtu mierā, dabisku pļavu ielokā, Antiņciemā, Ķemeru Nacionālā parka teritorijā. Saimnieki Sanita un Indulis piedāvā izzināt interesanto stāstu par cigoriņu audzēšanu Antiņciemā, kā arī nogaršot cigoriņu kafiju un savvaļas augu uzkodas un varbūt pat ugunskura zupu. Iegādājama arī “Sanitas Dabas veltes” produkcija no pļavās vāktiem augiem, kam nupat piešķirta jaunā zīme - “Dabisko pļavu produkts”.

Atpūtas un telšu vietai "Dare" piešķirta arī "Gājējiem draudzīgs" zīme, kas parāda, ka šīs vietas saimnieki saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, šeit viņi ir gaidīti.

Zīme “Dabisko pļavu produkts”, salīdzinot ar līdzīgiem marķējumiem Eiropas valstīs, ir unikāla ar to, ka tā darbosies visā Latvijā, kā arī aptver visu dabisko pļavu produktu spektru. To varēs saņemt lauksaimnieki un zemes īpašnieki, kuri apsaimnieko dabiskās pļavas un ražo ar tām saistītus produktus.

Latvijas Dabas fonds veiks ražotāju atbilstības kontroli un pieņems lēmumu par zīmes piešķiršanu, nodrošinās materiālus zīmes iedzīvināšanai uz produktiem un ražotāja mārketingā, kā arī popularizēs zīmi patērētājiem, lai veicinātu produktu iegādi. Tāpat LDF konsultēs interesentus, kuri vēl šobrīd produktus neražo, taču kuru īpašumā ir dabiskās pļavas un arī ir interese par ražošanu.

Šobrīd Latvijā dabisko pļavu produktu ir vēl pavisam maz un to apzināšana ir tikai sākta, tāpēc Latvijas Dabas fonds aicina pļavas produktu ražotājus un potenciālos ražotājus, kuriem ir interese par zīmes “Dabisko pļavu produkts” iegūšanu, pieteikties, rakstot: plavasprodukts@ldf.lv.

Apsveicam atpūtas vietas “Dare” saimniekus un aicinām arī citus pļavas produktu ražotājus pieteikties!