logo
A A A

Aktualitātes

11/08/2018

Viduslaiku svētki Jaunpils pilī

2018.gada 11.augustā Jaunpils pils saime visus atkal aicina uz ikgadējiem Viduslaiku svētkiem. Šī gada tēma – “Ieraksties laikā!”.  Svētku tradicionālas vērtības - tirdziņu, bruņinieku cīņas, koncertus, darbnīcas, viduslaiku aktivitātes un citas izklaides visai ģimenei papildinās dziesmots koncertsveiciens un Latvijas valsts simtgades ieraksti: festivāls “Latvijas Goda aplis” un Simtgades Zaļumballe. Ar savu klātbūtni, dažādu rakstību apgūšanu, spēka zīmju veidošanu, gleznošanu un citām aktivitātēm ik viens būs aicināts atstāt savu ierakstu Jaunpils pils vēstures lappusēs.

Svētki sāksies pēcpusdienā - pulksten 15.00. Kā vienmēr viesus izklaidēs pils saimes atraktīvie ļaudis, kurus šogad izrīkos pārvaldnieks fon Grāvelšteins aktiera Ginta Grāvela personā. Pils pagalmā norisināsies bruņinieku cīņas, dimdēs dejas, skanēs viduslaiku mūzikas ritmi un smīdinās atraktīvas ainiņas iz dzīves.

Pils zālēs izrādīs vēsturiskos kino krājumus, Rotas Bērzkalnes gleznas un pārsteidzošus grāmatu origami darbus. Torņa zālē risināsies sarunas ar dzejnieci Maiju Laukmani un stāstu novakare ar Latvijas stāstniekiem. Katrs pats varēs piedalīties rakstīšanas skolā, izveidot savu spēka zīmi un ļauties dzejas brīvbrīdim.

Bērniem papildus vēl visām atrakcijām būs iespēja satikties ar Smaidu darbnīcas pasaku tēliem, samīļot mājdzīvnieku sētas iemītniekus, spēlēties ar lielajiem burbuļiem un pārbaudīt izveicību lielformāta un viduslaiku spēlēs.

Svētki būs ne tikai pilī, bet arī apkārtnē. Būs amatnieku un mājražotāju tirdziņš (tirgotājiem pieteikties pa tālruni 28301408), gleznošanas plenērs mākslinieces Aijas Princes vadībā, sejiņu apgleznošana, hennas zīmējumu maģija*, zīlētava, ozolzīļu kafijas degustēšana, ūdens izklaides*, kā arī durvis vērs Jaunpils dzirnavas un viduslaiku sēta “Niedru Lija” (dažādas viduslaiku aktivitātes par atsevišķu maksu).

Pulksten 21.00 romantiskus mirkļus sagādās dziesmotais koncertsveiciens, kurā piedalīsies Latvijas teātru dziedošo aktrišu TRIO “Saldais”: Dita Lūriņa-Egliena, Zane Dombrovska, Lelde Dreimane, un viesis - Mārtiņš Meiers.

Svētkos pils saime veiks arī ierakstu Latvijas valsts Simtgades svinību lappusēs. Pulksten 22.30 uz pils saliņas notiks hercoga Jēkaba laika ugunsmašīnas un pils torņa gaismas spēles festivāla "Latvijas Goda aplis" ietvaros. Festivāls ir viens no Latvijas valsts simtgades programmas notikumiem. To rīko biedrība "Staro100" sadarbībā ar novadu pašvaldībām, kultūras centriem un namiem, nevalstiskām organizācijām, novadu iedzīvotājiem un uzņēmējiem un Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju.

Pulksten 23.00 svinības turpināsies Simtgades Zaļumballē Jaunpils parka estrādē, kurā spēlēs grupa “Tērvete”, darbosies kafejnīca un būs arī citas izklaides.

Svētku apmeklētājiem visu dienu būs lieliska iespēja mieloties ar pils krodziņa gardajiem ēdieniem un pa nakti nakšņot viesnīcas viduslaiku apartamentos, divvietīgos un daudzvietīgos numuriņos, kurus var rezervēt pa tālruni 29442539.

Un vēl - informācijai! Pasākumā tiks fotogrāfēts un iegūtie dati var tikt publiskoti. Biļetes uz Viduslaiku svētkiem pieejamas Biļešu servisa tirdzniecības vietās. Vairāk informācijas par norisi www.jaunpilspils.lv vai pa tālruni 26101458.

Ieeja svētkos: pieaugušajiem 8 EUR, bērniem līdz 6 gadu vecumam (ieskaitot) – bez maksas, sākot no 7 gadu vecuma - 5 EUR. Ja dosities tikai uz koncertu, tad ieejas maksa 3 EUR. “Latvija Goda aplis” un Simtgades Zaļumballē ieeja ir bez maksas.

Satiksimies un svinēsim dzīvi Jaunpils pilī – vienā no senākajām, romantiskākajām un teiksmainākajām Latvijas pilīm!