logo
A A A

Aktualitātes

03/07/2024

Uz Tukumu pēc literatūras!

Pagājušajā gadā Tukums tika iekļauts UNESCO radošo pilsētu tīklā kā literatūras pilsēta. Esam lepni par iegūto statusu, tāpēc aicinām arī jūs atbalstīt ar literatūru saistītos pasākumus Tukuma novadā ar savu klātbūtni. Tiekamies vasarā!

Baltvilka jubileju tukumnieki atzīmēs ar virkni īpaši gatavotiem notikumiem.

  • Jau jūlijā pie “Zīlītēm” Smārdē paša Baltvilka stādītajā mežā taps atpūtas un meditācijas vieta, kas tiks atklāta Baltvilka 80 gadu jubilejai veltītajā pasākumā 27. jūlijā pulksten 15.00. No augusta līdz oktobrim māja vērs durvis rakstnieku rezidencei, kur strādās Emija Grigorjeva, Lelde Stumbre, Lelde Jauja, Santa Irbe, Andra Manfelde un Iveta Šimkus.
  • 21. jūlijā pulksten 16.00 Jaunmoku pils Dārza svētku ietvaros raisīsies jutīgas un personiskas “Sarunas zem kokiem” par Baltvilku, viņa dzeju un dvēseli.
  • 17. augustā Plieņciemā norisināsies Kamermūzikas koncerts “Aldoņa Kalniņa dziesmu dārzs”. Mūziku izpildīs jaunā, daudzsološā Lielās mūzikas balvas laureāte, dziedātāja, Katrīna Paula Felsberga, viena no pieprasītākajām pianistēm Latvijā Agnese Egliņa. Piedalīsies izcilais aktieris Ģirts Jakovļevs ar Jāņa Baltvilka dzejas lasījumu, ko komponists Aldonis Kalniņš bieži izmantojis savā mūzikā.
  • 31. augustā Irlavā Baltvilks visas dienas garumā būs klātesošs pasākumā “Saule met lokus Upmalas pļavās”, bet septembrī tiks atklāts izzinoši aizraujošs maršruts “Baltā vilka ceļš mājup” no stacijas Smārde līdz “Zīlītēm”. Arī tur Baltvilks būs gluži vai ceļabiedrs.

Uz Tukumu pēc literatūras!