logo
A A A

Aktualitātes

02/05/2024

Tukuma muzeja aktualitātes

Apmeklē Tukuma muzejus un iepazīsti vēsturi, mākslu un kultūru!

Ievas Krūmiņas fotoizstāde “Par tēviem un meitām”

Vēl tikai līdz 12. maijam Džūkstes Pasaku muzejā skatāma Ievas Krūmiņas fotoizstāde “Par tēviem un meitām”. To papildina Tukuma muzeja krājuma priekšmeti, kas atspoguļo fotogrāfijās redzamo tēvu nodarbošanos.

Izstādes autore ir talantīgā fotogrāfe, mājas interjeru priekšmetu, personalizētu dāvanu un skaistumlietu radītāja Ieva Krūmiņa. Ievas radītajās fotogrāfijās izstādē atspoguļojas tēvu un meitu sirsnīgās attiecības, neizmērāmais prieks par kopābūšanu, rūpes vienam par otru, savstarpējā mīlestība un cieņa no piedzimšanas brīža līdz pat pieaugušam vecumam. Ievas fotogrāfijas iedvesmo, iepriecina, dara lepnu un vedina aizdomāties par mums vissvarīgāko – ģimeni.

Informācija: 26513314, pasakumuzejs@tukumamuzejs.lv. Adrese: Džūkstes pagasts, Lanciņu skola, Tukuma novadā. www.tukumamuzejs.lv

 

Izstāde “Harijam Blunavam 100”

Tukuma Mākslas muzejā skatāma akvareļu izstāde “Harijam Blunavam 100”. Mākslinieks Harijs Blunavs (1924-2006) ir viens no savas paaudzes izcilākajiem un ražīgākajiem akvarelistiem, bijis aktīvs Tukuma mākslinieku grupas dalībnieks, pazīstams arī kā talantīgs pedagogs.

Izstādē ietverta mākslinieka akvareļu izlase no Tukuma muzeja, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Talsu novada muzeja, 1991. gada barikāžu muzeja, Lapmežciema pagasta muzeja, Ģederta Eliasa Jelgavas mākslas un vēstures muzeja, Ogres Vēstures un Mākslas muzeja un Jāņa Blunava privātās kolekcijas.

Informācija: 25494677, makslasmuzejs@tukumamuzejs.lv Adrese: Harmonijas iela 7, Tukums. www.tukumamuzejs.lv

 

Izstāde “Mainīgais Tukums”

Tukuma Pils tornī skatāma vēsturisko karšu izstāde “Mainīgais Tukums”. Izstādē eksponētas vēsturiskas kartes, kas uzskatāmi atspoguļo ne tikai savam laikmetam raksturīgo pasaules uztveri, bet arī 770 gadu laikā vēsturisko apstākļu ietekmēto Tukuma nosaukuma mainīgumu, kas uztverams kā viena no apdzīvotas vietas identitātes pārmaiņu izpausmēm.

Informācija: 25622131, pilstornis@tukumamuzejs.lv. Adrese: Brīvības laukums 19a, Tukums. www.tukumamuzejs.lv

 

Tukuma muzeja izstāde “Sibīrijas vēstules”

Durbes pilī skatāma Tukuma muzeja izstāde “Sibīrijas vēstules”. Izstāde izceļ gan bērza tāss simbolisko nozīmi, gan vēstuļu rakstīšanas fenomenu kā garīguma praktizēšanas veidu nebrīves apstākļos Gulaga nometnēs un nometinājuma vietās Sibīrijā (1941-1965).

Informācija: 26305946, 25721502, durbespils@tukumamuzejs.lv. Adrese: M.Parka iela 7, Tukums. www.tukumamuzejs.lv

 

Tukuma muzeja krājuma izstāde “ARTEFACTUM V”

Durbes pilī Tukuma muzeja krājuma dinamiski mainīgāizstāde “ARTEFACTUM V”. Ekspozīcijā skatāms Jāņa Krieva (1882-1948) podnieka darbnīcas un Tukuma keramikas ceha veikums. Izstādē ir izvietoti arī Tukuma muzeja jaunieguvumi – keramiķu Antona Brūveļa apgleznotais māla šķīvis (20. gs. 60. gadi) un Ivetas Jēkabsones veidotā māla bļoda (2023), ārstes Edītes Bogužas ģimenes dāvinātie māla podi. Glezniecību pārstāv Tukuma mākslinieka Anša Artuma (1908-1997) klusās dabas ar keramikas traukiem un sadzīves priekšmetiem.

Informācija: 26305946, 25721502 durbespils@tukumamuzejs.lv. Adrese: M. Parka iela 7, Tukums. www.tukumamuzejs.lv

 

Tiekamies muzejos maijā!