logo
A A A

Aktualitātes

11/06/2021

Tiekamies Tukumā Jāņunakts krāsā!

Norišu cikla “TIEKAMIES TUKUMĀ” ietvaros no 19. jūnija līdz 26. jūnijam Tukums iemirdzēsies Jāņunakts krāsā! Tā kā lielus pasākumus joprojām organizēt nedrīkst, Tukuma pilsētas Kultūras nams veidos  īpašu noskaņu pilsētā veidos arī vasaras saulgriežos.

Jāņunakts krāsa pilsētā

21. – 26. jūnijā Tukuma Pilsētas parkā ienāks lauku idille. Ap saulrieta laiku* vairākos desmitos smaržīgu siena zārdu īpašā gaismu un skaņu partitūrā iemirdzēsies trejdeviņas uguntiņas, kas atvērs vārtus uz mistēriju pilno vasaras saulgriežu nakti.

21. jūnija vakarā, iestājoties krēslai, Pilsētas parkā notiks īsta “SAULGRIEŽU MISTĒRIJA”, kur zināmais satiksies ar nezināmo, sievišķais ar vīrišķo un vasaras saulgriežu nakts valdzinājums liks gaisam ietrīsēties...

No 21. jūnija līdz pat Jāņiem Tukuma centrā, Brīvības laukumā būs iespējams apskatīt LIELO JĀŅU VAINAGU un uzņemt skaistāko vasaras saulgriežu foto. Daloties ar bildēm sociālajos tīklos, organizatori aicina izmanto tēmturi #jāņunaktskrāsā.

Norises organizē Tukuma pilsētas Kultūras nams.

DoBnīca

Jāņu laikā pilsētas iedzīvotājiem un viesiem būs pieejams arī, pavisam nesen iekārtotais, urbānais dārzs “DOBNĪCA” Tukku Magi teritorijā, ko izlolojuši un bijušās fermentu rūpnīcas teritorijā izveidojuši “Radi Tukku Magi” brīvprātīgie. Šī ir brīnišķīga vieta laiskai piknikošanai un sarunām. Adrese: Jelgavas iela 26, Tukums

Tukuma muzejā

Īpašajā Saulgriežu laikā Tukumā ikvienu laipni sagaidīs Durbes pils. Tieši pirms Saulgriežiem - no 19. jūnija ikvienam apmeklētājam būs pieejama Tukuma muzeja 85. gadu jubilejas izstāde “ARTEFACTUM”, kurā tiks sniegts ieskats muzeja kolekciju daudzveidībā, izceļot trīs nozīmīgākās mākslas kolekcijas: tēlotājas, lietišķi dekoratīvās un tautas mākslas, ko saista nacionālais kolorīts. Izstādē arī apskatāmi jaunā Tukuma novada tautastērpi un keramiķu darbi.

Visiem, kuri vēlas izjust dabas spēku un pilnbriedu, Durbes pils pagalmā joprojām būs skatāmas Laimoņa Mieriņa gleznu reprodukcijas. Pēc ilgāka laika pils teritorijā būs atgriezušies atpūtas zviļņi, lai piesēstu pēc pastaigām pils parkā un baudītu saules peldes.

Arī citi Tukuma muzeji svētku laikā gaida apmeklētājus! Muzeji būs atvērti 19. un 20. jūnijā, 22. jūnijā un pēc svētkiem no 25. līdz 27. jūnijam. Plašāka informācija www.tukumamuzejs.lv

***

Norišu cikls “TIEKAMIES TUKUMĀ” ir Tukuma pilsētas Kultūras nama, Tukuma novada pašvaldības,
Visit Tukums (Tukuma tūrisma informācijas centra) un Tukuma muzeja kopprojekts, kas tiek īstenots kopā ar sadarbības partneriem. Lai baudītu vasaru kopā, Tukuma iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties virknē krāsainu norišu, kuras kopā ar mūsu draugiem tiks īstenotas visas vasaras garumā.

Mirkļbirka #dzīvojamzaļi kustinās notikumus un aktivitātes, kas padarīs zaļāku un veselīgāku ne vien mūsu pilsētu un kopienu, bet arī mūs pašus! Tēmturis #rozābrilles aicinās no jauna iemīlēties mūsu pilsētā un tās bagātībās! Zem #zilibrīnumi lietussarga slēpsies dažādi nestandarta projekti, izgājieni, improvizācijas un pārsteigumi! Savukārt #dzeltenāzemūdenevasaras piedzīvojumā vedīs bērnus, piedāvājot virkni radošu un interesantu aktivitāšu. Saulgriežu laikā pilsēta iemirdzēsies #jāņunaktskrāsā, savukārt Mazajos rožu svētkos jūlijā uzziedēs #rozestumšsarkanās.

Norises tiek plānotas, ievērojot visus valstī noteiktos COVID-19 ierobežojumus. Aicinām norišu apmeklētājus nedrūzmēties un rūpēties gan par savu, gan apkārtējo drošību!

Vairāk informācijas meklējiet TIEKAMIES TUKUMĀ Facebook un Instagram kontā @tiekamiestukumā

 

---

* 21.jūnijā saule riet pulksten 22:22