logo
A A A

Aktualitātes

20/07/2018

Rožu svētki pagājuši

No 13. līdz 15. jūlijam jau sesto reizi noritēja lielākie un skaistākie novada svētki - “Rožu svētki”. Šī gada tēma svētkos bija “Sapnis par rozi Latvijai”, veltot tos Latvijas 100gadei un arī svētku simbolu – lielo rožu vainagu veidojot, ar ziediem iekrāsojot tajā Latvijas karoga krāsas. Pilsētas un novada iedzīvotāji, kā arī viesi no citiem Latvijas novadiem un ārvalstīm varēja baudīt plašu un interesantu pasākuma programmu trīs dienu garumā, vērojot un klausoties gan populārākos Latvijas mūziķus, gan jaunos talantus.

Šogad lielajā rožu vainagā tika ievietoti 5935 rožu ziedi. Lielākais ziedu skaits vainagā ir bijis iepriekšējos svētkos - 2016.gadā, kad vainagā bija ieliktas 6036 rozes. Tas šobrīd ir lielākais rožu vainags pasaulē, kāds izveidots. Taču šo svētku vainags pēc gandrīz visu svētku apmeklētāju domām ir pats skaistākais, kādu esam veidojuši. Paldies visiem, kas piedalījās vainaga veidošanā!

Svētku organizētāji vēlas teikt sirsnīgu paldies visiem sadarbības partneriem, uzņēmējiem un atbalstītājiem, kuri šogad bija īpaši dāsni! Paldies brīvprātīgajiem, paldies iedzīvotājiem un svētku viesiem! Paldies ikvienam par smaidiem, atsaucību un laipnību, ikvienam, kurš iecietīgi izturējās pret svētku radīto apgrūtinājumu ielu satiksmē, skaļumā un kņadā!

Īpašs paldies rožu kolekciju dārzam “Rozītes” par bagātīgu trīs dienu programmu Sēmes pagasta “Rozītēs” un Pūres pagasta Kultūras namam par ģimeniskajiem pasākumiem Rožu kāzām un Bērnības svētkiem. Paldies svētku patronesei -Tukuma Goda pilsonei, dzejniecei Mārai Zālītei, Svētku Goda saimniecei - floristei Anitai Stikānei, Svētku Goda viesiem- Evai un Arvim Bumbieriem.

Īpašs paldies arī visiemRožu vāģu parādes dalībniekiem, kuri neskatoties uz nogurumu lielajos Dziesmu un deju svētkos, bija atsaucīgi, radoši un enerģiski piedalījās gājienā!

Paldies svētku lieldraugiem: „ArB Agro”, „Baltais”, Skonto Plan LTD un īpašajiem svētku draugiem: "Clean R", "Delta LV", "Mana aptieka" - "Centra aptieka Tukumā" (SIA "Alante") , "Lindstrom Prodem" Tukumā, "Polteh", "Snickers Production", "Kurzemes jumiķis" - SIA "Amis T", IKU "Eduards", "Dekšņi" un biedrībai "Staro 100". Paldies arī pārējiem svētku atbalstītājiem: "Lapiņas tirdzniecības uzņēmums AINA", "Neatkarīgās Tukuma Ziņas", "Puratos", "Pure Chocolate", "Rotas", "Skrīne", "Tukuma Auto", "Virši A", restorānam "Valdaiši", Ramonai Gruntei, Edgaram Jekimovam un Tukuma iedzīvotājiem, kas svētkos strādāja kā brīvprātīgie.

Paldies visiem, kuri no sirds darīja un palīdzēja - Tukuma pilsētas Kultūras nams, Tukuma muzejs, Tukuma TIC, Tukuma mākslas skola, Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca, Svētā Stefana Tukuma Romas katoļu baznīca, Svētā Nikolaja Tukuma pareizticīgo baznīca, Zemessardzes 51. kājnieku bataljona Tukuma rota, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirknis, Pašvaldības policija, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, biedrība “Rožu dārzi”, Tukuma mākslinieku biedrība, biedrība “Mēs dejai”, “Jauniešu televīzija “Tu TV””, “Ligzda” un “Līdzvērtība”, Tukuma pensionāru biedrība, Tukuma NVOA, “Tukuma autoapmācības centrs”, ziedu salons “Amarants”, “Skrīne”, SIA "Dekšņi",  T/C “Tukums”, “Tukuma Auto”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vidums”, salons “Majestāte”, “Abavas Vīna dārzi”, “Canella”, “Mojito”, “Tukuma Ledus halle”, Tukuma Boulinga Centrs, uzņēmēji, mūziķi un mūziķu grupas, mākslinieki, Tukuma sadraudzības pilsētu kolektīvi, svētku autobusu vadītāji, fotogrāfi, brīvprātīgie novada iedzīvotāji un daudzi citi.

Paldies visiem un ikvienam, kas bija svētkos kopā ar mums visiem! Uz tikšanos nākamajā gadā, kad Tukumā svinēsim Precību spēles!