Aktualitātes
Radošās darbnīcas
Vai ir jau pamēģināts iesēsties stellēs un saprast, kā top audums? Bērnībā droši vien jau ir pamēģināts un vienkāršas māla pikas izveidot kaķim piena bļodiņu. Zīmēšanas stundās jau nu gan ikviens sevi iztēlojies par lielu mākslinieku, bet vai tagad ir drosme atkal pamēģināt no jauna? Un kā ar paša kaltu naglu? Vai varbūt vēl kaut ko varētu pamēģināt? Tādēļ ir vērts iegriezties pie Tukuma puses māksliniekiem un amatniekiem! Tukuma pusē vienuviet ir apskatāmi un iepazīstami vismaz 10 dažādi amati.
Mākslinieki un restauratori
Mākslas darbnīcā „Antīks”Tukumā darbojas divi mākslinieki - mēbeļu restaurators Leons Čivlis un gleznotāja Ingemāra Treija-Čivle. Te var apskatīt gan abu mākslinieku darbus, gan dažādu Tukuma mākslinieku izstādes mākslinieka darbus. Te var arī pasūtīt restaurāciju mēbelēm, kas gatavotas pirms 1950.gada, mēbeļu apgleznošanu un jaunu mēbeļu izgatavošanu ar veclaicīgām detaļām, kā arī iesaistīties mākslas apguvē. Interesentiem iespējams pieteikties pie Ingemāras uz nodarbībām gleznošanas studijā.
Savukārt mākslinieces Lailas Kelles darbnīca atrodas viesu namā „Ružciems”, netālu no Lamiņiem. Viesu nams ir viņas darbu galerija. Māksliniecei ir liela mākslas pedagoģes pieredze, un viņa labprāt piekrīt vadīt zīmēšanas un gleznošanas nodarbības viesu nama apmeklētājiem - gan bērniem, gan arī pieaugušajiem.
Keramiķi un podnieki
Keramika ir sena Tukuma puses amatnieku tradīcija. Reiz Tukuma keramikas vārds bijis saistīts ar keramiķi Jāni Krievu un viņa īpašajām Tukuma glazūrām – medaini dzeltenajām un sulīgi zaļajām. Taču mode ir mainījusies un šodienas keramiķi dod priekšroku tā saucamajai melnajai keramikai, ar glazūru vien uzliekot kādu akcentu.
Tukumā darbojas mātes Daces un meitas Alises izlolota keramikas darbnīca "Mēness Bļoda", kur top trauki no porcelāna un māla. Apšuciemā nelielas kompānijas viesos gaida Ivars Grasis. Te top melnās jeb svēpētās keramikas darinājumi, kas savu rūdījumu iegūst atklātas uguns ceplī. Tukuma keramiķe Velga Melne nu darbojas Jaunpils Amatu mājā, bet Kandavas keramikas cepļa īpašniece Linda Romanovska savas mājas dārzā pastāstīs un parādīs, kā no mazas māla pikas radīt izcilu mākslas darbu.
Radošās darbnīcas
Radošajā darbnīcā “Ligzda” Tukumā katrs var apgūt dažādas rokdarbu prasmes – adīšanu, dekupāžu, plastikas modelēšanu, zīda un stikla apgleznošanu, auduma rotaļlietu šūšanu. Ir iespēja iegadāties rokdarbus vai izgatavot suvenīru pašu rokām.
Savukārt Kandavas novada amatniecības centrā, kura mājvieta ir Kandavas novada muzeja ēkā, gaidīts ikviens, kam ir vēlme radoši darboties. Te čakli strādā un ar citiem savās gudrībās gatavi dalīties gan rokdarbnieki un šuvēji, gan keramiķi un porcelāna apgleznošanas meistari, pinēji un ādas apstrādātāji, klūdziņu pinēji un audēji, un, protams, vēl daudzu citu amatu meistari.
Radošā darbnīca „7 Balles”, kas atrodas starp Tukumu un Jaunpili, piedāvā neikdienišķass radošās aktivitātes: kokdarbnīcu, sveču liešanu un naglu-dziju rakstu veidošanu. Kokdarbnīcā pēc izvēles tiek veidoti viens vai vairāki darbiņi - mašīnīte, puzle vai kokgiezums. Sveču darbnīcā nelielā pašu dekoretā trauciņā tiek lietas dažādas sveces, savukārt naglu-dziju rakstu veido uz koka dēlīša uzzīmējot zīmējumu, naglojot nagliņas un ar dziju tās aptinot. Savukārt "Frontes mākslas darbnīca" piedāvās iepazīt, kā pirms 100 gadiem latviešu strēlnieki interesantas un tai pat laikā praktiskas lietas no patronām, lodēm un granātu šķembām.
Kokgriezēji un tēlnieki, kalēji un salmu meistari
Kokamatniecības darbnīca „Koka dizaina centrs” netālu no Tukumā apvieno visus, kas mīl koku, piedāvājot apgūt gan kokamatniecības prasmes, gan pirmās iemaņas koka priekšmetu un ēku detaļu saglabāšanā un restaurācijā.
Tēlnieks Juris Neimanis ir ne vien autors lielākajai koka karotei, kas apskatāma Irlavas centrā, bet savās mājās izveidojis pat nelielu skulptūru dārzu.
Kalējs Gints Haņeckis Tukuma pievārtē piepacels senā kalēja aroda plīvuru un izbrīnā te būs ikviens – gan liels, gan mazs. Pārsteigt mēģinās arī kalēju darbnīca “Decormetāls” Tukumā.
Tukuma Salmu darbnīcā varēs ne vien aplūkot lielo sēņu mammu, runci zābakos vai zelta pūķi, bet arī paši iemācīties izveidot siena un salmu skulptūras.
Audēji un pinēji
Aizraujoša un aktīva ir ne vien Tukuma muzeja Audēju darbnīca Tukumā. Arī Jaunpils audēju darbnīca viesus iepazīstinās ar latviešu kultūrvēsturisko mantojumu, seno amatu prasmju saglabāšanu, demonstrējot aušanas amatu prasmes un rādot to pielietojumu mūsdienās. Bet Pētera Tutāna pinēja darbnīcā Milzkalna pusē meistars gaidīs ikvienu, kurš grib noskaidrot pinumu pasaules noslēpumus.