logo
A A A

Aktualitātes

20/06/2022

Māksla Tukumā, Tukums mākslā

Tukuma Mākslas muzejs pazīstams ar izcilu mākslas kolekciju, kuru 20. gadsimta 30. gadu pirmajā pusē sāka veidot gleznotājs Leonīds Āriņš (1907–1991). Muzeja kolekcijā ir Jaņa Rozentāla, Johana Valtera, Vilhelma Purvīša, Jēkaba Kazaka, Ģederta Eliasa, Voldemāra Tones, Konrāda Ubāna, Jāņa Tīdemaņa, tukumnieku Leonīda Āriņa, Anša Artuma, Kārļa Neiļa, kā arī citu mākslinieku darbi. Pēc īpaša pieteikuma klātienē apskatāms mākslas darbu krājums, kurā atrodas vairāk nekā 500 gleznu un 200 grafiku.

Tukuma vecpilsētā – Harmonijas un Dārza ielā pie laternu stabiem skatāmas nozīmīgāko Latvijas mākslinieku darbu reprodukcijas, kuru oriģināli glabājas muzeja kolekcijā. Abas ielas ir vēsturiskā centra krāšņākās ielas un tās cieši saistītas ar Tukuma muzeju, kur tas atradies iepriekš (Dārza iela 1943 – 1997) un tagad (Harmonijas iela 7). Ekspozīcijas iepazīšanai, staigājot pa vecpilsētu, vari izmantot muzeja sagatavotās anotācijas šeit.

Dažādās Tukuma pilsētas vietās no 2021.gada būs skatāmas arī mākslinieka Alberta Pauliņa reprodukcijas ar Tukuma skatiem un panorāmām, aicinot ieraudzīt pilsētas krāsainību un gleznieciskumu. Savukārt daudzdzīvokļu namu mikrorajonā skatāms Leonīda Āriņa darbs “Glezniecisks moments ar ziediem” (1984), bet Raudas ielā pie Tukuma poliklīnikas ēkas - sienas gleznojums “Raudas iela”.