logo
A A A

Aktualitātes

24/05/2023

Maija nogales pasākumi Tukumā un apkārtnē

Šī nedēļas nogale ir pasākumiem bagāta. Ir jūtams, - vasara tuvojas straujiem soļiem. Bet vēl pirms vasaras sākšanās svinami, godājami arī Vasarsvētki. Kādus notikumus un pasākumus apmeklēt Tukuma pusē šajā – maija pēdējās nedēļas nogalē?

Āfrika Tukumā

Viens no pirmajiem pasākumiem, uz ko aicina Radi Tukku Magi sēta ir jau 24.un 25. maijā - "Skats uz Āfriku”. Starptautiskās Āfrikas dienas ietvaros būs iespēja saredzēt, sadzirdēt un sajust Āfrikas klātbūtni tepat Tukumā caur digitālu izstādi, mūziku, filmām, deju, sportu, ēdienu un dažādu kopā darbošanos. Vairāk informācijas meklēt Facebook: Radi Tukku Magi

Savukārt 24. maijā pulksten 14:00 Tukuma bibliotēkā būs tikšanās ar rakstnieku Moussa Diallo festivāla "Ar skatu uz Āfriku" ietvaros.

Šoreiz ir tā, ka, lai iepazītu Āfriku, nekur nav tālu jābrauc – viss iepazīstams tepat, Tukumā!

Kandavā tiks atslēgti vārti uz Kurzemi

Maija pēdējā nedēļas nogalē tradicionāli tiek svinēti Kandvas pilsētas svētki. Jau ceturtdien, 25. maijā Kandava aicina uz satikšanos pulksten 16:00, kad Satikšanās koncertā piedalīsies Tukuma novada izglītības un kultūras iestāžu 1.-4. klašu skolēnu koru un tautas deju kolektīvi. Pasākuma laikā būs iespēja iegādāties skolēnu mācību uzņēmumu saražoto preci.

Bet 26.un 27. maijā tiks svinēti Kandavas pilsētas svētki ar devīzi "Atslēdz Kurzemi!". Piektdien, 26. maijā pulksten 18:00 Kandavas muzejā būs skatāmas Jāņa Znotiņa performances, 19:30 Promenādē klausāms komponista Jāņa Tabūna autorkoncerts, no 21:00 vecpilsētas pagalmos - "Teātra kokteilis", bet pulksten 22:00 Promenādē - dziedošo aktieru koncerts "Dzīve ir teātris, un teātris ir dzīve". Savukārt, sestdien, 27.maijā jau pulksten 6:00 no rīta pie Abavas tilta sāksies makšķerēšanas un spiningošanas sacensības. Mazliet vēlāk - no pulksten 10:00 Promenādē sāksies svētku gadatirgus, turpat arī pīlīšu regate, bet no pulksten 11:00 plaša kultūras programma - "Eiropas deju kopu koncerts”. Pulksten 12:00 "Kandavas kauss" svaru stieņa spiešanā guļus. Sadarbībā ar Kandavas tūrisma centru varēs piedalīties arī orientēšanās spēlē "Vecpilsētas stāsts". Svētku kulminācija jeb gājiens būs pulksten 19:30 no katoļu baznīcas uz "Ozolāju" estrādi, kur 20:00 svētku koncertu sniegs Intars Busulis un "Abonementa orķestris", bet pēc pulksten 23:00 tiks spēlēta balle. Ar plašāku svētku programmu iepazīties var: http://kandava.lv/notikumi/13776/kandavas-pilsetas-svetki-2023

Arī Kandavas Vīna nams Kandavas pilsētas svētku laikā būs atvērts. Tajā ikviens aicināts ciemoties 26. maijā no pulksten 12:00, bet 27. maijā jau no pulksten 10:00. Savukārt, 27. maija vakarā pulksten 19:00 te varēs baudīt WINE&JAZZ dzīvās mūzikas vakaru, kurā muzikāli visus priecēs Kristaps Šēnkis. Arī svētdien, 28. maijā Kandavas Vīna nams būs atvērts un viesus gaidīs jau no pulksten 10:00.

Savukārt, Kalnmuižas pils 26.un 27. maijā ar diviem pieaicinātiem diviem vīnziņiem - Jāni Kaļķi un Reini Sniedzi aicina baudīt gardēžu vakariņas. Būs 5 ēdieni, pie katra ēdiena Gints un Reinis būs piemeklējuši katrs savu vīnu. Vairāk par piedāvājumu var izlasīt Facebook lapā: Kalnmuizas pils.

Baznīcu nakts pasākumi

Sestdien, 27. maijā visā Latvijā norisināsies ikgadējais kultūras notikums Baznīcu nakts. Tas ir laiks, kad baznīcā var ienākt citādi un iepazīt kultūras un garīgās vērtības. Tukuma novadā un apkārtnē Baznīcu nakts pasākumā piedalās Tukuma Sv.Trīsvienības luterāņu baznīca, kā arī Sātu, Vānes un Lestenes baznīcas. Ar Tukuma puses pasākumu programmu iepazīties iespējams: https://www.visittukums.lv/lv/Aktualitates/Baznicu-nakts-pasakumi-Tukuma-puse

Citi koncerti un svētki nedēļas nogalē

Tumes kultūras nams piektdien, 26. maijā pulksten 18:00 aicina uz Akadēmiskās mūzikas koncertu, kurā piedalīsies Ventspils mūzikas vidusskolas audzēkņi.

Sestdien, 27. maijā Smārdē Ģimenes diena! Tikšanās "Vēju dārzā" jau pulksten 12:00, kur būs skatāma muzikāla bērnu teātra studijas "Kāre" izrāde visai ģimenei "Mans Pifiņš". No pulksten 13:00 būs arī atrakcijas ģimenēm ar bērniem - lielās koka spēles, lielā kaķene u.c. Vairāk par pasākumu var uzzināt Facebook lapā: Smardespagasts.

Motosvētki Tukumā būs 27.un 28. maijā! Tukuma Ledus hallē, pulksten 13:00 paredzēta foto izstādes atklāšana, kurā būs apkopotas aptuveni 30 labākās bildes, kuras fotogrāfam Jānim Klākam izdevies iemūžināt vairāku gadu garumā, cītīgi sekojot moto sacensībām. Paralēli izstādei būs iespējams iepazīties ar moto sportistiem un viņu braucamrīkiem, kuri tiks izstādīti blakus esošajā stāvlaukumā pie Tukuma Ledus halles. Dienu vēlāk, 28. maijā pulksten 10:00 Tukuma autotrasē norisināsies autosprinta sacensības, kurās varēs vērot daļu no jau izstādē iepazītajiem braucējiem. Vairāk informācijas meklēt Facebook: janis.klaks.5

Koncertu “Es ar tevi dejā griežos” būs iespēja baudīt Tukuma pilsētas Kultūras namā 27.maijā pulksten 15:00. Tas būs īpašs, deju pedagoģes Silvas Liepas 75 gadu jubilejai veltīts koncerts. ​ Piedalīsies Tukuma Mākslas skolas deju kolektīvs "Luste" un Plunģes Kultūras centra bērnu, jauniešu deju ansamblis "Žirginēliai". ​

Savukārt sestdien, 27. maijā pulksten 19:00 pirmo reizi Tukuma pusē tiks svinētas neparastas kāzas Jaunmoku pils Kolonnu zālē! Te noritēs saviesīgs pasākums “Kāzas”, kas pulcēs visus interesentus, kuri pēdējos gados nav tikuši uzaicināti uz kāzām. Ar ko šīs kāzas būs neparastas? Uz kāzām NEBŪS ieradies jaunais pāris, bet – būs laba mūzika, štovēti kāpostiņi un jestrs vakara vadītājs. Sīkāka informācija pa tālruni 25920149.

Bet Tukumā sestdienas, 27. maija vakarā pašā pilsētas centrā - klubā "Lemon Club" uzstāsies Tomass Kleins ar koncertprogrammu. Pasākuma laikā strādās arī virtuve, būs iespēja pasūtīt uzkodas. Vairāk informācijas Facebook lapā: lemonclublv.

Tukuma pašdarbnieku pasākumi

Šajā nedēļas nogalē turpinās Tukuma novada amatierteātru skate. Tās ietvaros Irlavas kultūras namā 27. maijā pulksten 12:15 būs skatāma Irlavas kultūras nama amatierteātra izrāde "Psihotropais nams", bet jau pēc stundas - 13:15 varēs baudīt Jaunpils kultūras nama amatierteātra izrādi "Leopolds".

Savukārt Slampes Kultūras pilī 28. maijā būs lieliska iespēja noskatīties divas izrādes: pulksten 18:45 amatierteātra "Fēnikss" izrāde "Mātes un tēva diena", bet pulksten 20:00 būs skatāma amatierteātra "Spārni" izrāde "Būcenītis".

Savukārt Tukuma pilsētas Kultūras namā, svētdien, 28. maijā ikviens varēs noskatīties veselas 4 teātra izrādes bezmaksas! Pulksten 10:30 būs skatāma TPKN Bērnu un jauniešu teātra “KNIFIŅŠ” izrāde "Trīs traki truši", autors Māris Putniņš. Režisori Rudīte Poča un Mārtiņš Počs. Izrādes ilgums 45 minūtes. Pulksten 12:00 - TPKN Tukuma teātra izrāde "Pārdotie svētki", autors Aigars Tauriņš. Režisore Ivonna Bredovska. Izrādes ilgums 1 stunda un 12 minūtes. Pulksten 13:30 - Pensionāru kopas "Kaprīze" izrāde “Pieņemšana pie ārsta”, autore Aelita Baumane. Režisore Līga Cvetkova. Izrādes ilgums 20 min. Pulksten 14:15 - Sēmes un Zentenes AT “Āža dziesma” izrāde “Cilvēks. Daba. Cilvēka daba.”, autore Ivita Kalnozola-Kalsere. Režisore Ivita Kalnozola-Kalsere. Izrādes ilgums 30 minūtes.

Vēl šo sestdien, 27. maijā pulksten 19:00 Jaunpils parka estrādē būs Jaunpils pašdarbnieku sezonas noslēguma koncerts "Ceļā uz dziesmu un deju svētkiem". Pēc koncerta pulksten 22:00 jāgriež danči pirmajā vasaras zaļumballē ar grupu "Lauku muzikanti”.

Ko darīt Vasarsvētkos?

Svētdien, 28. maijā pulksten 13:00 Pastariņa muzejā notiks meistarklase “Kulinārās tradīcijas lauku sētā. Rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša gardumi.”. Uz pasākumu aicināti rakstnieka daiļrades cienītāji un gardēži. Muzeja apmeklētājiem šajā dienā būs iespēja interesantā veidā iepazīt tradicionālo kultūras mantojumu un sadzīvi Pastariņa sētā, praktiski pašiem darbojoties un kopīgi pagatavojot rakstnieka mīļāko Vasarasvētku ēdienu. Dalības maksa 3 EUR. Pieteikšanās līdz 25. maijam. Vairāk informācijas p tālruni 28651091 vai e-pastā: pastarinamuzejs@tukumamuzejs.lv

Bet Jaunmoku pils Kolonnu zālē tieši Vasarsvētkos pulksten 16:00 notiks koncerts "Samta vakars". Tas būs muzikāls notikums, kas sola skatītāju aizvest uz cildenu melodiju un virtuozu priekšnesumu pasauli, ļaujot iegremdēties klasiskās mūzikas skaistumā kopā ar Daniilu Bulajevu, Agnesi Egliņu un Gunu Šnē.

Ieplāno nedēļas nogali Tukuma pusē!

Vairāk par visiem pasākumiem mūspusē nedēļas nogalē vari lasīt te - Visit Tukums pasākumu sadaļā vai mūsu mājas lapā: https://visittukums.lv/lv/Pasakumi

Notikumiem bagātu nedēļas nogali!