logo
A A A

Aktualitātes

04/07/2022

Latvijas spēcīgākie taku skrējēji 9.jūlijā pulcēsies Āžu kalnā

Sestdien, 9.jūlijā Pietukuma mežos norisināsies jau 6. “Vilkaču maratons”! Iespējams, un, visticamāk, grūtākais maratons Latvijā! Distances garums 42.2 km. 2000+ augstuma metri. Trīspadsmit apļi. Kontrollaiks distancē - septiņas stundas. Krēsla. Āžu kalna pauguraine. Vilkaču meža nostāsti.

Kā atzīst viens no tituliem bagātākajiem Latvijas taku skrējējiem šī sporta veida salīdzinoši neilgajā pastāvēšanas vēsturē Andris Ronimoiss, vienlaikus šis ir arī viens no skatāmākajiem un līdzjušanai ērtākajiem maratoniem Latvijā!

Dalībniekiem septiņu stundu laikā jāveic 13 Vilkaču maratona apļi, tiesa – trases konfigurācijas dēļ, tas ierasti izdodas tikai katram otrajam no tiem, kas ir startējuši! Arī trases rekords, kas kopš pērnā gada pieder šī brīža Latvijas ātrākajam taku vīram Gvido Kalniņam, ir 4:28:42. Maratona klasiskās distances skrējēji par šādu rezultāti neslēpti iespurgtu, bet – pamēģini to izdarīt ātrāk mistiskajā Āžu kalna apvidū!

Vēl kāda piebilde – sacensību uzvarētājs paņems “visu kasi” – jeb 25% no kopējiem dalības maksas ieņēmumiem. Tā kā dalībnieku skaits šaurajās Āžu kalna takās ir limitēts (ap 80), tad uzvarētājs tiks pie aptuveni 800 EUR liela balvu fonda.

Pēc Covidjezgas jucekļa, sacensības atkal kļuvušas starptautiskas – Āžu kalnu iekarot ieradīsies krietns pulciņš lietuviešu skrējēju!

Dienas plāns: pulksten 15:00 sacensību starts un 22:00 pēdējo dalībnieku finišs. Vilkaču nakts “pliko skrējiens” pulksten 22:30. Maratona trasi vari skatīt te .

Līdzjutēji laipni gaidīti! Ja pats Vilkaču maratonā neskriesi, droši – atnāc to pavērot! Būs jautri! Bufete darbosies!

Tiekamies Vilkaču mežā!

 

Foto: Andris Jermuts