logo
A A A

Aktualitātes

07/12/2022

Labsajūtai un veselībai

Iesakām ziemā doties meklēt labjūti kādā no pirtīm Tukuma pusē vai doties veselīgās pastaigās pa dabas takām!

Pirts no seniem laikiem latviešiem ir bijusi labsajūtas, ķermeņa un gara atveseļošanās vieta. Veselību un labsajūtu šodien meklē ikviens no mums.

Pirtēšanās pie pirtniekiem

Pirts „Amājas”

Mājīgā un gaumīgi iekārtotā pirts „Amājas” atrodas skaistā meža ielokā Tukuma novada Lestenes pagastā. Saimnieks un sertificēts pirtnieks Normunds Vīlips viesiem piedāvā baudīt pirts rituālu pērtuvē, kas izklāta ar smaržīgu, tuvējās pļavās vāktu, sienu. Viesi tiek lutināti ne tikai ar saimnieka paša gatavotajiem ķermeņa skrubjiem un tējām, bet arī ar gaisīgu desertu - creme brulee. “Amāju” pirts ir titula „Dižā Kurzemes pirts 2014” ieguvēja.

Brīvdienu mājas „Bramaņi” pirts

Uz Bramaņiem ved romantisks ceļš, no vienas puses bērzu birztala, no otras - eglītes. īstā vieta, kur paslēpties no pilsētas trokšņiem, jo šeit valda klusums un miers. Pirts saimnieks Vairis Štolcers ir arī pirtnieks, kurš ir viens no senākajiem pirtniekiem šajā pusē un mājās nelaidīs, kamēr nebūs latviešu pirts rituāls iziets līdz galam. Tepat var arī pārnakšņot.

Lauku mājas „Indāni” pirtiņa

Neliela un omulīga pirtiņa Kandavas novadā. Saimniece Signe Ezeriņa ir sertificēta pirtniece un pirts viesiem piedāvā ap 4 stundu garu pirts rituālu ar pašas veidotiem skrubjiem un tējām, peldināšanu dīķī un rituāla noslēgumā satīšanu un atpūtu šūpuļtīklā. Pirts otrajā stāvā vasaras sezonā var arī pārnakšņot.

„Virsaišu” pirts

„Virsaišu” pirtī darbojas sertificēts pirtnieks Gundars Sildegs, kurš te piedāvā latviskās pirts procedūras un dalās ar savām zināšanām par pirtošanās tradīcijām. Bez tradicionālās peldes dīķī pirtnieks piedāvā arī izjāt zirga mugurā pa tuvējo apkārtni vai pretī saulrietam.

Hotel Arkadia SPA

Viesnīcai ir SPA ūdens relaksācijas centrs, kas piedāvā atpūtu vairākās pirtīs - tvaika un sāls pirtī, kā arī saunā, divus baseinus - bērniem un pieaugušajiem ar ūdens masāžām, džakuzi vannas un dažādas masāžas: medus un šokolādes, Tibetas un karsto akmeņu, apelsīnu, kā arī Karalisko ar melno pērļu aromātu vai Zelta pieskārienu. Sievietēm te patiks Slim Line svara zaudēšanas kapsula.

Bebru ielas pirts Jaunpilī

Pirts Jaunpilī ir tradicionālā latviešu pirts - slapjā gaisa jeb tvaika pirts, kurināma ar malku. Pēc pēršanās iespējams atvēsināties pirts dīķī. Piedāvājumā ir pirts procedūras un pirts rituāli ar pirtniekiem: enerģētiskais pēriens, līgavas pirts, vecpuišu pirts, pirtīžas, kā arī dzimšanas dienas pirts. Pirts piedāvā arī klasisko ķermeņa masāžu, medus masāžu un turku putu masāžu.

Pie circenīšiem Vānes pirts

Publiskā un individuālā pirts. Pirts piedāvā arī pirtnieka pakalpojumus un pirts rituālus, dažādas augu vanniņas kājām un rokām, izsildīšanos, enerģētisko pērienu un spēcināšanu ar augiem. Piedāvājumā arī fiziskā attīrīšana ar pašgatavotu skrubīti, fiziskā un enerģētiskā sakārtošana ar skaņu un vibrāciju, augu un medus maskas, pirts baudīšana.

Labjūtes piedāvājums “Valguma pasaulē”

Veselības pastaiga Baltijā pirmajā Baskāju takā. Takas garums – 3,2 km. Takā pavadāmais laiks – 75 – 90 minūtes.

Labsajūtas rituāls pēc pastaigas Baskāju takā – pēdu pelde jūras sāls un ziedu vanniņā, malkojot zāļu tēju. Rituāla ilgums – 25-30 minūtes.

Dabas un mākslas meditācija Mākslas telpā Valguma mežā – lielformāta dabas fotogrāfiju un Ķemeru nacionālā parka meža baudījums, izstaigājot taku un kavējoties mākslas krēslos, klausoties vēja zvanus un izdejot Goda labirintu. Mākslas telpā pavadāmais laiks – 60-100 minūtes.

Pārgājiens Dabas gleznu takā – dabas vērošana un unikālu dabas veidojumu ieraudzīšana, kā arī Gotiskā labirinta apmeklējums. Ieteicams pavasarī un rudenī. Takas garums – 4,5 km. Takā pavadāmais laiks – 90 – 120 minūtes.

Mundruma stunda kopā ar Kneipa ūdensdziedniecības procedūru meistari – vienkāršas procedūras mundrumam, skaidrai galvai, imunitātei. Piedāvājums nelielām motivētu personu grupām (8-15 personas). Procedūras ilgums – 75-90 minūtes.

Fotoorientēšanās – kontrolpunktu meklēšana pēc attēliem, attīstot vērīgumu, atjautību un komandas garu. Piemērota gan bērniem, gan pieaugušajiem komandās (vienā komandā 2-4 dalībnieki). Spēles laiks – 45-60 minūtes.

Disku golfs – aktīva spēle dabā pieaugušo grupām (līdz 20 personām). Spēles ilgums – 45-60 minūtes.

Gaismas rituāls kādā no “Valguma pasaules” labirintiem.

Papildus iespējas: velosipēdu noma un 3 velomaršruti pa apkārtni, laivu noma atpūtai Valguma ezerā, veselībai labvēlīgas nūjošanas apmācība un/vai pārgājiens, klasiskā orientēšanās, nakts orientēšanās, pirts vakars u.c. Divu dienu pasākumam pieejamas arī naktsmītnes.

Maltītes: rezervējot savlaikus (vismaz nedēļu pirms pasākuma), Valguma pasaules pavāru komanda piedāvā gaumīgas un veselīgas maltītes:

-          sagaidīšanas cienasts, kafijas vai veselīgo smūtiju pauzes

-          pusdienas, vakariņas piknika terasē

-          piknika zupa uz dzīvas uguns ar siltu bageti un dzērienu

-          svinīgas vakariņas panorāmas restorānā.