logo
A A A

Aktualitātes

02/04/2024

Ko piedāvā Tukuma muzeji aprīļa pirmajās dienās?

Pasākumi, izstādes, koncerti un aizvien aktuālais Pavasara sprints. Ieskaties Tukuma muzeju piedāvājumā!

Izsludināta pieteikšanās skolēnu konkursam “SMART”

Aprīlī Tukuma Mākslas muzejā norisināsies atklātais konkurss “SMART” – Smaidi, Mācies, Atmini, Radi, Tiekamies! Konkursā aicinātas piedalīties Tukuma novada izglītības iestāžu 4.-6. klašu skolēnu komandas. 1. kārta norisināsies no 8. līdz 12. aprīlim, bet 2. kārta - 24. aprīlī. Plašāka informācija un pieteikšanās līdz 4. aprīlim plkst. 15.00 pa tālr.: 25494677.
Konkursa mērķis ir sniegt iespēju skolēniem apliecināt savas spējas, zināšanas un prasmes dažādās jomās – kultūras un pašizpausmes mākslu jomā, vēstures, valodu, dabaszinību un citās mācību jomās.
Konkursa saturs saistīts ar praktisku un teorētisku darbību – iepazīt akvareļu izstādi “Harijam Blunavam 100”, apgūt mākslas darbu analizēšanas pamatiemaņas, apliecināt prasmes izteikt un pamatot viedokli, risināt nestandarta uzdevumus, analizēt un izvērtēt informāciju, orientēties telpā, izteikties krāsās un materiālā.
Konkursa nolikums un pieteikuma anketa Tukuma novada Izglītības pārvaldes mājaslapā: https://ej.uz/smart_nolikums
Adrese: Harmonijas iela 7, Tukums. www.tukumamuzejs.lv

Izstāde “Kā Tukumā tapa audējas. Audējām 50”

JAUNUMS! No 30. marta līdz 25. maijam Tukuma Audēju darbnīcā skatāma izstāde “Kā Tukumā tapa audējas. Audējām 50”, kas tapusi, atzīmējot TLMS “Durbe” 50 gadu jubileju.
Izstādē ieskats audēju 50 gadu vēsturē – no pirmsākumiem līdz mūsdienām - apskatāms TLMS “Durbe” dalībnieču labākais veikums, kā arī eksponēti priekšmeti no Tukuma muzeja krājuma.
Informācija: 25622267, audejudarbnica@tukumamuzejs.lv. Adrese: Tidaholmas iela 3, Tukums. www.tukumamuzejs.lv

Andas Poikānes un Ievas Kaulas mākslas darbu izstāde

Līdz 8. aprīlim Mākslas galerijā “Durvis” skatāma Andas Poikānes un Ievas Kaulas mākslas darbu izstāde “Nepālas ziedi”.
Izstādes ierosmes avots ir abu mākslinieču ceļojuma piezīmes par Nepālu. Zīmējumi, veidojumi un fotogrāfijas ir radītas sirsnīgā pateicībā ceļā sastaptajiem ļaudīm un māksliniekiem starptautiskajā plenērā “Mundum”. Nepālas iespaidus piesātina dzīvesziņa, laipnība un krāsu prieks.
Tēlnieci Andu Poikāni un mediju mākslinieci un keramiķi Ievu Kaulu vieno radoši meklējumi dažādas mākslas formās, bet nozīmīga kļuvusi pieredze keramikā.
Izstāde no 24. februāra. Informācija: 28391437, galerijadurvis@tukumamuzejs.lv. Adrese: Brīvības laukumā 21, Tukumā. www.tukumamuzejs.lv

Satiec savu meistaru 2024

13. aprīlī 10.00 – 16.00 Tukuma Audēju darbnīcā notiks pasākums “Satiec savu meistaru”. Interesenti aicināti piedalīties bezmaksas meistardarbnīcās, kā arī vērot profesionāļu radošo darbību.
Interesentiem būs iespēja vērot Tautas lietišķās mākslas studijas “Durbe” dalībnieču aušanas prasmes un arī pašiem izmēģināt aušanu stellēs, uzaužot līdzi paņemamu paliktnīti vai uzpīt aproci. Apskatāma arī izstāde “Kā Tukumā tapa audējas. Audējām 50”, kas tapusi, atzīmējot TLMS “Durbe” 50 gadu jubileju.
Nacionālā kultūras centra rīkotais pasākums „Satiec savu meistaru!” visā Latvijā norisinās jau piecpadsmito reizi ar mērķi vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, par viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē.
Visi materiāli nodrošināti. Lūgums savlaicīgi pieteikties, vietu skaits ierobežots. Informācija un pieteikšanās: 25622267. audejudarbnica@tukumamuzejs.lv. Adrese: Tidaholmas iela 3, Tukums. www.tukumamuzejs.lv

Tukuma muzejs izaicina – “Pavasara sprints - 7 muzeji 1 dienā!”

Tukuma muzejs aicina piedalīties izaicinājumā “Pavasara sprints - 7 muzeji 1 dienā!” un iepazīt kultūru Tukuma novadā, ļauties kustībai un sporta azartam, iepazīstot daudzveidīgo Tukuma muzeju piedāvājumu! Akcija notiek no 2024. gada 9. marta līdz 2024. gada 14. aprīlim.
* Visu 7 muzeju apmeklējums - tikai 5 EUR (no personas). Pirmsskolas vecuma bērniem dalība ir bez maksas. Plašāka informācija un nosacījumi pieejami www.tukumamuzejs.lv.

Laiks muzejiem!