logo
A A A

Aktualitātes

13/12/2017

Ko mūspusē skatīt rudenī?

Rudens iestājies. Ko darīt?  Sēdēt mājās vai doties ceļojumā pa Latviju. Mēs, protams, ierosinām doties ārpus mājas un atklāt no jauna tuvāku un tālāku apkārtni, kau vai vakarā iziet no mājas un pastaigāties pa pilsētu.

Kad daba nemanot sāk krāsoties tikai rudenim raksturīgi izteiksmīgajās krāsās un noskaņās, laiks doties dabā, lai izjustu rudens burvību, kas aptver gan mežus un purvus, gan dārzus un laukus. Aicinām izstaigāt un pavērot dabas krāšņumu kādā no mūspuses dabas takām Ķemeru nacionālajā parkā, Abavas senlejas dabas parkā, dabas parkā “Engures ezers” vai Viesatas upes krastos.

Ja vēlaties doties pastaigā pa mežu tepat Tukuma apkārtnē, piedāvājam izmantot pārgājienu karti ar 5 maršrutiem pa Tukuma pievārtes mežu takām. Te būs maršruti gan svētdienas gājējiem, gan tiem, kas pārgājienos mīl piedzīvojumus. Karte pieejama gan pie mums TICā, gan mājas lapā.

Tāpat rudens pilnbrieda un ražas laiks ir īstais brīdis, lai apciemotu mūspuses zemniekus, kuri gatavi uzņemt viesus un izrādīt izlolotos lauku labumus. Apmeklējot saimniecības, būs iespēja gan apbrīnot dabas krāšņumu, gan arī uzņemt ražas laikam atbilstošas fotogrāfijas rudens krāsās. Ja interesē, varat saimniekiem pajautāt arī padomu gan par augļu koku kopšanu, gan ķirbju, vīnogu un citu augļu un dārzeņu audzēšanu. Tie noteikti padalīsies ar savu ilggadējo pieredzi. Informāciju par zemnieku saimniecībām, kuras var apciemot šoruden, meklējiet sadaļā "Ko skatīt? /Apskates saimniecības".