logo
A A A

Aktualitātes

05/12/2017

Ko darīt Tukumā, kad ārā “draņķīgs” laiks?

Ko darīt Tukumā, kad ārā “draņķīgs” laiks? Pirmais, kas, noteikti, ienāktu prātā ceļojot, jādodas uz muzejiem. Un kādēļ gan ne, ja Tukumā mums to ir tik daudz?Vēl var doties ciemos pie kāda amata meistara. Tas būs īsts piedzīvojums gan lielam, gan mazam.

Ja plānā doties uz kādu no muzejiem, tad ziniet - pašā pilsētas sirdī - Brīvības laukumā atrodas Tukuma pilsētas vēstures muzejs “Pils tornis” (Brīvības laukums 19a) ar jaunu izstādi par godu dzelzceļa līnijas Rīga-Tukums atklāšanai. Pētot vēsturi, te ikviens apmeklētājs var nofotografēties, braucot ar drezīnu.

Turpat netālu atrodas mākslas galerija “Durvis” (Brīvības laukums 21) ar dažādām mainīgām mākslas izstādēm un bagātīgu suvenīru un dāvanu klāstu. Tukuma Mākslas muzejā (Harmonijas iela 7) varēsiet apskatīt ne tikai mākslas izstādes, bet arī nosūtīt pašu veidotu pastkarti mājās palikušajiem.

Durbes pils (Mazā Parka ielā 7) pārsteigs ar restaurēto pils interjeru un saglabātajiem vēstures priekšmetiem. Tukuma Audēju darbnīcā (Tidaholmas iela 3) varēs ne tikai apskatīt, ko paveikuši citi, bet arī izmēģināt aušanas arodu paši. Jāatzīmē arī, ka mākslas galerijas “Durvis” apmeklējums ikvienam ir bez maksas, bet Tukuma pilsētas vēstures muzejā “Pils tornis” un Audēju darbnīcā apmeklējums skolēniem un studentiem, uzrādot apliecību, arī ir bez maksas. Vairāk par muzeju un izstādēm tajās lasi www.tukumamuzejs.lv.

Tukumā iespējams arī radoši darboties, piemēram, biedrībā “Ligzda” (Brīvības laukumā 13, otrajā stāvā). Te katru trešdienu no pulksten 17.00 līdz19.00 ar mālu strādāt māca Zaiga Reimate, savukārt katru sestdienu pulksten 14.00 bērni aicināti piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās. Vairāk par pasākumiem “Ligzdā” lasi www.manaligzda.com.

Tēviem ar dēliem un ne tikai tādā kombinācijā noteikti patiks pie ādas meistara Andra Mihaļska (Veidenbauma ielā 4). Te ikviens, piesakoties iepriekš, var iepazīt ādas apstrādes meistara amatu un mājup doties, izgatavojis personalizētu atslēgas piekariņu vai ādas aproci. Vairāk par piedāvājumu lasi www.andriiart.com.

Ne tikai apskatīt kuģi, kurš ceļo uz Tobāgo, bet arī radoši padarboties, veidojot dažādas figūras no salmiem varēsiet Salmu darbnīcā (Dārzniecības ielā 4a). Apmeklējums gan iepriekš jāpasaka. Vairāk informācijas par darbnīcu - www.salmulietas.lv.

Savukārt tie, kuri mīl vairāk izkustēties, var doties uz Tukuma ledus halli, kur publiskās slidošanas laikos var izslidoties ziemā vai vasarā. Iepriekš piesakoties, trenera uzraudzībā iespējams iemācīties spēlēt arī kērlingu, kas ir unikāla iespēja ne tikai Tukumā, bet arī visā Latvijā. Vairāk par piedāvājumu lasi www.tlh.lv.

Aktīvi izkustēties iespējams arī, spēlējot boulingu, Tukuma boulinga centrā ne tikai noteiktos darba laikos no piektdienas līdz svētdienai, bet arī iepriekš piesakot, ja vienlaikus īrējat divus celiņus uz divām stundām. Vairāk par piedāvājumu lasiet www.hoteltukums.lv.