logo
A A A

Aktualitātes

01/02/2024

Gūsti iedvesmu FEBRUĀRĪ izstādēs Tukuma pusē!

Jauns gads, jauna iedvesma! Kas zina, varbūt arī tu sevī atradīsi šogad kādus īpašus, vēl neapjaustus talantus. Iedvesmu lieliski gūt var, nākot uz izstādēm. Ieskaties februāra mēneša izstāžu apkopojumā un apmeklē kādu no Tukuma puses kultūras iestādēm!

Izstāde “Trauslums" – Tukuma pilsētas Kultūras namā

Studijas “Krāsmute” apvienības “Bohēmistes” darbu izstādē “Trauslums” skatāmi ļoti dažādi darbi. Katrs no tiem ir unikāls un īpašā veidā atklāj tā autoru. Izstāde liecina par stipriem raksturiem un mērķtiecību, kas netraucē sižetiski atklāt trauslas un sievišķīgas tēmas. Ekspozīciju vieno pozitīvs spēks, optimisms un, nenoliedzami - Ziemassvētku gaidas.​ Izstādē skatāmi Ingemāras Treijas, Ilzes Cērpiņas, Ivonnas Bredovskas, Mārītes Saulītes, Lienes Ratnieces, Guntas Pelītes, Violas Zaltānes, Zanes Siliņas un Maritas Andruses darbi.​Ieeja izstādē bez maksas. Izstādi iespējams skatīt Tr.15:00-19:00; C.10:00-14:00 kā arī TPKN pasākumu laikā. Vairāk informācijas www.tukumakn.lvAdrese: Tukuma pilsētas Kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums.

Mākslas galerijā “Durvis” apskatāmas "Stiprās sievietes" un izstāde "Cilvēciskās puķes"

No 13. janvāra līdz 22. februārim Mākslas galerijā “Durvis” skatāma Tukuma mākslas studijas ”Krāsmute” gleznu izstāde “Stiprās sievietes” un mākslinieces Viktorijas Kosenko mākslas objektu izstāde “Cilvēciskās puķes”. Ingemāras Treijas vadītās studijas ”Krāsmute” izstādē apskatāma gleznu kolekcijas daļa, kuras darbi - sieviešu portreti - sākti radīt 2022. gada martā, pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. Viktorija Kosenko ir gleznotāja, kura darbojās dažādos mākslas veidos, gan tēlniecībā, gan grafikā, gan apvieno tos radošos meklējumos. Arī viņas darbi tapuši ar domām par Ukrainu.

Bet no 24. februāra līdz 8. aprīlim Mākslas galerijā “Durvis” būs skatāma Andas Poikānes un Ievas Kaulas mākslas darbu izstāde “Nepālas ziedi”. Izstādes ierosmes avots ir abu mākslinieču ceļojuma piezīmes par Nepālu. Zīmējumi, veidojumi un fotogrāfijas ir radītas sirsnīgā pateicībā ceļā sastaptajiem ļaudīm un māksliniekiem starptautiskajā plenērā “Mundum”. Nepālas iespaidus piesātina dzīvesziņa, laipnība un krāsu prieks. Tēlnieci Andu Poikāni un mediju mākslinieci un keramiķi Ievu Kaulu vieno radoši meklējumi dažādas mākslas formās, bet nozīmīga kļuvusi pieredze keramikā.  Vairāk informācijas www.tukumamuzejs.lvAdrese: Mākslas galerija “Durvis”, Brīvības laukums 21, Tukums.

Tukuma Pils tornī apskatāma izstāde “Mainīgais Tukums”

Eksponētas vēsturiskas kartes, kas uzskatāmi atspoguļo ne tikai savam laikmetam raksturīgo pasaules uztveri, bet arī vēsturisko apstākļu ietekmēto Tukuma nosaukuma mainīgumu.

Šogad apritēja 770 gadi kopš pirmo reizi minēts Tukuma nosaukums. 1253. gada 4. aprīlī Kurzemes bīskaps Heinrihs fon Licelburgs (Lützelburg) un Vācu ordeņa pārstāvji daudzu liecinieku klātbūtnē noslēdza Kursas sadalīšanas līgumu, kurā starp 150 vietvārdiem parādās arī pirmais dokumentāli apstiprinātais Tukuma vārds – Tuckemen. Turpmākos gadsimtos postošo karu,  ģeopolitiskā stāvokļa un etniskās apdzīvotības izmaiņu rezultātā nepārtraukti mainījās Tukuma veidols. Šo izmaiņu izpausme saistīta arī ar Tukuma nosaukuma pārvērtībām. Vairāk informācijas www.tukumamuzejs.lvAdrese: Tukuma Pils tornis, Brīvības laukums 19a, Tukums.

Tukuma Mākslas muzejā jauna mākslas krājuma ekspozīcija

No 26. janvāra Tukuma Mākslas muzejā apskatāma jauna mākslas krājuma ekspozīcija “No mākslas krājuma”. Apskatei pieejama Tukuma muzeja grafikas kolekcija, kā arī pasteļi un akvareļi - mākslas darbu izlase, kam ir īpaša vērtība tieši Tukuma muzeja vēsturē.
Anti-reflektīvais stikls ļauj apmeklētājiem 53 mākslas darbus baudīt bez traucējošiem vides atspulgiem. Ekspozīcija tapusi, pateicoties SIA “Groglass” anti-reflektīvā stikla dāvinājumam.

Bet līdz 3. martam Tukuma Mākslas muzejā atvērta izstāde “KLUSĀK. Klusā daba Tukuma muzeja mākslas kolekcijā”. Skatāmi Tukuma muzeja mākslas kolekcijas skaistākie klusās dabas žanra darbi. Eksponēti Borisa Bērziņa, Induļa Zariņa, Ojāra Ābola, Līvijas Endzelīnas, Leonīda Āriņa, Imanta Vecozola mākslas darbi un citu nozīmīgu Latvijas mākslinieku interpretācijas par klusās dabas žanru, iedvesmojot apmeklētājus apstāties un atklāt skaistumu, kas mūs ikdienā ieskauj, bet varbūt bieži pazūd tā ierastumā. Vairāk informācijas www.tukumamuzejs.lvAdrese: Tukuma Mākslas muzejs, Harmonijas iela 7, Tukums.

Tukuma Audēju darbnīcā – “Mēs, māsiņas, rakstītājas”

Līdz 23. martam Tukuma Audēju darbnīcā skatāma Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” Tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” izstāde “Mēs, māsiņas, rakstītājas”. TLMS “Rota” darbības misija ir saglabāt dzīvu tautas mākslu, izzinot arheoloģiskos un etnogrāfiskos materiālus, apgūt aušanas un rokdarbu tehnikas, popularizēt šīs zināšanas citiem interesentiem. Studiju vada Aija Krūmiņa. Katru gadu tiek veidotas tematiskas izstādes gan Latvijā, gan ārzemēs. Vairāk informācijas www.tukumamuzejs.lvAdrese: Tukuma Audēju darbnīca, Tidaholmas iela 3, Tukums.

Durbes pilī izstādes “ARTEFACTUM”, “Sibīrijas vēstules” un “Zili baltās pasaules valdzinājums”

Vēstules uz bērza tāss ir īpaši nozīmīga dokumentārā mantojuma kolekcija, kas iekļauta UNESCO Pasaules atmiņas programmas Latvijas nacionālajā reģistrā. Izstādē līdz pat 2024.gada novembrim Durbes pilī skatāms bagātīgs informatīvais materiāls, kā arī vēstuļu autoriem piederējušie priekšmeti, ko deponējuši 11 Latvijas muzeji. Deportēto cilvēku personiskās lietas - pieraksti, trauki, apģērba elementi, rokdarbi un citi priekšmeti - palīdzēs iepazīt traģiskos likteņstāstus. Savukārt, “ARTEFACTUM” izstāde tevi ievedīs arheoloģijas, tautas daiļrades un mākslas artefaktu pasaulē, kas pētāma, aplūkojama līdz pat 2024.gada 3.novembrim.

Vēl Durbes pilī līdz pat 2024.gada 31.martam apskatāmi 18.-20. gadsimta angļu dekolētā fajansa izcilākie paraugi. Tā ir pirmā izstāde Latvijā, kurā apkopoti Latvijas muzejos un privātkolekcijās esošie angļu dekolētā fajansa izcilākie paraugi. Nāc uz izstādi un piedzīvo estētisku baudījumu, kā arī atklāj neparasto dekoru un krāsu daudzveidību! Vairāk informācijas www.tukumamuzejs.lvAdrese: Durbes pils, M.Parka iela 7, Tukums.

Džūkstes Pasaku muzejā – “Par tēviem un meitām”

Džūkstes Pasaku muzejā līdz 2024.gada 12.maijam apskatāma Ievas Krūmiņas lielformāta foto izstāde “Par tēviem un meitām”. Izstādē – gan fotogrāfijas, gan arī Tukuma muzeja krājuma priekšmeti, kas atspoguļo fotogrāfijās redzamo tēvu nodarbošanos. Vairāk informācijas www.tukumamuzejs.lvAdrese: “Lanciņu skola”, Džūkstes pagasts, Tukuma novads.

Gleznošanas studijas “Aija” Jaunpils grupas darbi apskatāmi Šlokenbekas muižā

Gleznošanas studijas “Aija” Jaunpils grupas darbu izstāde. Izstāde apskatāma līdz februāra beigām.. Vairāk informācijas pa tālruni 28301020. Adrese: Šlokenbekas muižas ansamblis, Milzkalne, Smārdes pagasts, Tukuma novads.

Kandavas kultūras nama galerijā “Vējspārns” - Dainas Dubras darbu izstāde

Ciemos uz Kandavu atceļojušas Dainas Dubras gleznas. Nāc apskati, sajūti to maģiju. Izstādes nosaukums “Viļņošanās”. Vairāk informācijas www.kandava.lvAdrese: Kandavas kultūras nams, Lielā iela 28, Kandava, Tukuma novads.

Slampes Kultūras pilī – “Ziedi ziemas noskaņās”

Slampes Kultūras pilī līdz 25.februārim apskatāma Zentas Puriņas gleznu izstāde “Ziedi ziemas noskaņās”. Vairāk informācijas pa tālruni 20005704. Adrese: "Kultūras pils" Zemgales iela, Slampe, Tukuma novads.

Tumes kultūras namā – “Ceļojumu piezīmes”

Tumes kultūras namā līdz 28.februārim apskatāma Tukuma Tēlotājmākslas studijas darbu izstāde "Ceļojumu piezīmes". Adrese: Pasta iela 1A, Tume, Tukuma novads.

Irlavas kultūras namā - Aijas Veinbergas gleznu izstāde

Irlavas kultūras namā līdz 20.martam apskatāma irlavnieces Aijas Veinbergas gleznu izstāde "Tepat jums līdzās". Adrese: Irlavas kultūras nams, Irlava, Tukuma novads.

Jaunpils muzejā Evas Zagorskas gleznu izstāde

Jaunpils muzejs aicina uz jaunu izstādi, kas ir mākslinieces Evas Zagorskas vēstījums par savstarpēji saistīto un brīnumaino pasauli.
Šī aizraujošā izstāde piedāvā dziļu pētījumu par mākslinieces saikni ar dabu un visām dzīvajām būtnēm. Ar satriecošu mākslas darbu klāstu, Eva Zagorska aicina ikvienu pārdomāt mūsu kopīgo eksistenci un dabas pasaules skaistumu. Izstāde apskatāma no 29. janvāra līdz pat 5. aprīlim. Vairāk informācijas www.jaunpilspils.lvAdrese: Jaunpils pils, Baznīcas iela, Jaunpils, Tukuma novads.

Jaunmoku pilī skatāmas divas izstādes 

Jaunmoku pils Freimaņa zālē apskatāma mākslas skolotājas Ilzes Spīres dažādu materiālu un izmēru suvenīrkurpes kolekcijā “Kurpes kurpītes”, kuras atceļojušas no visas pasaules. Izstāde skatāma līdz pat marta beigām. Savukārt Jaunmoku pils Torņu zālē apskatāma mākslinieces Vitas Vieses gleznu izstāde “Ziedēšanas maģija”, kura atspoguļo mākslinieces aizrautību ar ziedu gleznošanu, apbrīnojot to noslēpumainību un izceļot to skaistumu. Vairāk informācijas www.jaunmokupils.lvAdrese: Jaunmoku pils, Rīgas - Ventspils šosejas 75km, Tumes pagasts, Tukuma novads.

Lapmežciema muzejā - Irinas Kopeikinas akvareļu izstāde "Mani ceļojumi"

No 23.janvāra Lapmežciema pagasta muzejā apskatāma mākslinieces Irinas Kopeikinas akvareļu izstāde “Mani ceļojumi”. Adrese: Lapmežciema muzejs, Liepu iela 4, Lapmežciems, Tukuma novads.

Ejam uz muzejiem, pilīm, kultūras iestādēm un izstādēm!