logo
A A A

Aktualitātes

16/11/2018

Geocache slēpnis “Apskauj Tukumu!”

Lai apskautu Tukumu, rokās būtu jāsadodas 15 000 cilvēku. Pilsētā šobrīd dzīvo ap 19 000 tukumnieku. Geokešinga aktīvisti Guna un Juris izveidojuši slēpni “Apskauj Tukumu!”, veltot to izciliem Tukuma novadniekiem.

Tukumā – pilsētā, kur simboliski satiekas Zemgale ar Kurzemi, dzimuši, auguši, mācījušies, dzīvojuši, strādājuši, jutušies laimīgi un iedvesmoti ļoti daudzi ievērojami cilvēki mākslā, kultūrā, izglītībā, zinātnē, sportā un politikā, nesot Tukuma vārdu pasaulē. Tukumnieki ir arī Ernests Birznieks-Upītis, Vija Artmane, Imants Ziedonis, Māra Zālīte, Zigfrīds Anna Meierovics, Leonīds Āriņš, Kārlis Neilis, Taira Haļapina, Ģertrūde fon den Brinkena, Pauls Kalniņš, Georgs Andrejevs, Ints Ķuzis un citi.

Šoreiz, lai apskautu Tukumu, noderēs auto ar degvielu vismaz 25 kilometriem vai velosipēds, un ierīce maza izmēra (2x2 cm) QR kodu nolasīšanai.

Kā rīkoties? Slēpņa veidotāju norādītajās koordinātēs atrodas viena no Tukuma robežzīmēm. Atrodi dabā visas 9 Tukuma robežzzīmes (secība nav svarīga) un uz tām QR uzlīmes ar slavenu tukumnieku uzvārdiem. Izmantojot attiecīgās ceļa zīmes spoiler fotogrāfiju, no katra uzvārda atlasi burtus, no tiem izveido 3 vārdu frāzi, ievadi to čekerī bez atstarpēm un dodies pēc slēpņa.

Jāpiebilst gan, ka šis slēpnis ir Premium lietotājiem. Vairāk informācijas - www.geocaching.com