logo
A A A

Aktualitātes

18/07/2022

Garās vasaras mazie svētki Tukumā 22.-23.jūlijā

Tukuma pilsētas Kultūras nams 2022. gada norišu ciklu Tiekamies Tukumā iestartēja ar tēmturi #garavasara. Svētku organizatori izvēlējušies dēvēt 22. un 23. jūlija nedēļas nogali par “mazajiem svētkiem”, jo tie aicinās uz intīmiem, sajūtām un noskaņām bagātiem koncertiem, izstādēm un citām norisēm dažādām gaumēm. Tieši tāpēc arī nosaukums - “Garās vasaras mazie svētki Tukumā”.

Svētku sajūtas uzmirdzēs trīs norises vietās - Brīvības laukumā, Pilsētas parkā un “Tukku Magi” teritorijā. Visi pasākumi apmeklētājiem būs pieejami bez maksas.

Svētku ieskaņā piektdienas, 22. jūlija vakarā Brīvības laukumā Tukuma muzejs atklās izstādi “Hercogistes laikazīmes Tukumā”. Savukārt koncertā “Vienīgi jums ar mums” uzstāsies mūziķi, kuru saknes meklējamas Tukumā - Rihards Jakuško, Beāte Meirāne, Matīss Žilinskis, Rihards Saule, Vilnis Prancāns un koncerta autore Gunta Menģele. Vakara noslēgumā uz balli aicinās grupa “Mākoņstūmēji”.

Sestdien, 23. jūlijā pie Tukuma Pils torņa būs iespēja ceļot laikā uz Tobago. Brīvības laukumā varēs apmeklēt gan dienas tirgu, kuru ieskandinās grupa “Ziņģes brāļi”, kā arī nakts tirgu, kurā uz dančiem pilsētas centrā aicinās Jura Rozenberga grupa. Visas dienas garumā uz skatuves pilsētas centrā būs saklausāmi arī dažādi muzikāli pārsteigumi.

​Īpaša sajūtu nakts 23. jūlijā paredzēta arī pasaules kultūru telpas “Tukku Magi” teritorijā. Bijušās Zēberga fermentu rūpnīcas pagalmu pieskandinās džeza ritmi un melodijas, ko izpildīs Evilena Protektore, Marika Šaripo un Kārlis Mangulsons, kā arī Edvards Grieze, Daniēls Pelcis, Artem Sarvi un Sigvards Dižais. Līdz ar tumsas iestāšanos plates griezīs un uz disko nakti aicinās DJ Intars Miķelsons. Visa vakara garumā “Tukku Magi” darbosies arī kafejnīca un unikāls vēsturiskais kinoteātris.

Visplašākā programma sestdien, 23. jūlijā paredzēta Tukuma Pilsētas parkā. Te dienas ieskaņā notiks gan atvērtais ielu basketbols, gan brīnišķīga svētku programma bērniem kopā ar “Pasaku namu”. Savukārt vakarā uz atmosfēriskiem koncertiem aicinās aktieris, svētku moderators Ainārs Ančevskis un uzstāsies grupa “Miera vējos” un duets “Neprāts”. Koncertprogrammā “Par vasaru, puķēm un mīlestību” parku pieskandinās “Oranžo meiteņu trio”, Ieva Sutugova, Kristīna Zaharova, Mārtiņš Kanters, Dainis Skutelis un “Vintāža”. Vakara kulminācijā grupa “Pienvedēja piedzīvojumi” un klausītāju iemīļotākās dziesmas no Arstaruslmirus albuma "Skatu punkti", kā arī rokmūzikas stunda ar gupu “Colt”. Pēc pusnakts ballīti iegriezīs DJ Roberts Lejasmeijers.

***

Svētkus norišu cikla “Tiekamies Tukumā” ietvaros rīko Tukuma pilsētas Kultūras nams režisores Lienes Bēniņas vadībā. Tos atbalsta Tukuma novada pašvaldība, Tukuma Tūrisma informācijas centrs, Tukuma muzejs, kopiena "Radi Tukku Magi", "Advertex", "Dekšņi", "Telms", "Tukuma piens", kafejnīca "Terase" un "Neatkarīgās Tukuma Ziņas".