logo
A A A

Aktualitātes

02/10/2018

Eiropas Putnu dienas Ķemeru nacionālajā parkā

Sadarbojoties Dabas aizsardzības pārvaldei, BirdLife International, Latvijas Ornitoloģijas biedrībai (LOB) un Latvijas vides aizsardzības fondam, 6. un 7. oktobrī visā Latvijā norisināsies vairāki desmiti bezmaksas pasākumu. Arī Tukuma pusē – Ķemeru nacionālajā parkā.

Ķemeru nacionālais parks un dabas izglītības centrs “Meža māja” 6. un 7. oktobrī aicina iesaistīties Starptautisko putnu vērošanas dienu norisēs Ķemeru Nacionālā parka teritorijā un piedalīties vairākos interesantos un izglītojošos pasākumos Eiropas Putnu dienu ietvaros.

Sestdien, 6.oktobrī interesenti aicināti piedalīties Zosu vakarā. Pasākuma laikā no pulksten 18.00 līdz pat tumsai interesentiem būs iespēja vērot vienu no skanīgākajiem priekšnesumiem Latvijas dabā – migrējošo zosu došanos uz nakšņošanas vietām dažādos ĶNP mitrājos. Putnu vērošana notiks vairākās nelielās grupās no Ķemeru Nacionālā parka skatu torņiem, laipām un skatu platformām. Gari pārgājieni nav plānoti – drīzāk jābūt gataviem vairākas stundas pavadīt dabā bez īpašas pārvietošanās, tādēļ jāģērbjas silti un laika apstākļiem atbilstoši. Pieteikšanās un papildu informācija pa tālruni 26424972.

Savukārt svētdien, 7. oktobrī pasākumu klāsts būs plašāks. No pulksten 10.00 līdz 14.00 “Cemex” putnu tornī Riekstu pussalā pie Kaņiera ezera ikvienu gaidīs ornitologs Viesturs Vintulis, kurš pastāstīs par apkārt redzamajiem putniem. Savukārt tiem, kam gribas redzēt vairāk, no pulksten 10.30 līdz 14.30 paredzēta autobusa ekskursija, kas aizvedīs gan uz Kaņiera ezeru, gan Dunduru pļavām. Ekskursiju vadīs Latvijas Dabas muzeja ornitologs, pazīstamais gulbju pētnieks Dmitrijs Boiko. Pieteikšanās pa tālruni 26424972. Savukārt no pulksten 11.00 līdz 15.00 dabas izglītības centrā “Meža māja” Ķemeros būs iespēja izspēlēt dažādas spēles un uzdevumus par putniem, kā arī iesaistīties tematiskās radošajās darbnīcās. Vairāk informācijas par citiem Eiropas putnu vērošanas dienu pasākumiem Latvijā: www.putnudienas.lv

Pavadiet brīvdienas dabā! Izstaigājiet gan Ķemeru nacionālā parka takas! Ja neesat bijuši, aizdodieties uz Viesatu upesloku taku Irlavas pagastā. Tajā ieraudzīsiet tikpat iedvesmojošas ainavas kā Gaujas nacionālajā parkā. Kartavkalnu taka Jaunpils pagastā izvedīs cauri iespaidīgai lapegļu alejai līdz senlatviešu apmetnes vietai. Patiks gan lieliem, gan maziem. Vairāk informācijas par dabas objektiem un takām Tukuma pusē meklējiet šeit.

Lai skaists rudens un piedzīvojiem pilna pirmā oktobra nedēļas nogale!