logo
A A A

Aktualitātes

05/08/2022

17. un 18.septembrī baudīsim rudens garšu Tukuma pusē!

Mājas kafejnīcu dienas Kurzemes pievārtē septembra vidū - 17. un 18.septembrī aicina ceļot un izgaršot rudeni Tukuma pusē. Viesus ciemos gaidīs 18 mājas kafejnīcas. Divu dienu laikā būs iespējams gan ar acīm, gan garšas kārpiņām izbaudīt garo Tukuma piekrasti no pašiem Jaunķemeriem līdz pat Bērzciemam, apbrīnot Ziemeļkurzemes pakalnus un tajos dzīvojošo saimnieču meistarstiķus no paša Tukuma līdz pat Abavas senlejai.

Jaunpils puses saimnieki kafejnīcas ievedīs mežos un dārzos, pasniedzot ēdienus, kuru sastāvdaļas nākušas tieši no dabas, savukārt Ķemeru Nacionālajā parkā būs iespēja baudīt kā latviskus, tā grieķiskus ēdienus, būt dabā un baudīt rudeni. Tukums aicinās iepazīt mazpilsētas šarmu un tad doties uz laukiem, pabūt restorānā vai kāzās – pēc izvēles.

Ceļojam rudenī un baudām to ne vien ar acīm! Izgaršojam rudeni ēdienos, kurus radījuši tukumnieki.

 

Kurzemes pakalnu garša

Šis piedāvājums vedīs pāri Tukuma puses pakalniem gan uz Ziemeļkurzemi, gan rietumu pusi. Būs iespēja viesoties Jaunmoku pils apkārtnē, kas rotājas pakalnu galotnēs un savā dārzā ļaus darboties ģimenes restorānam “Corner’s”, un mieloties pakalnu ielejā – Tumē pie kāzu galda kā kāzu viesiem. Matkulē būs ļauts našķoties un apmīļot dzīvnieciņus, lūkojoties uz Amulas ieleju, bet Irlavā - baudīt senos ēdienus un senos stāstus, arī par Studentkalnu. Savukārt Rūžciema pusmuižā ēdieni būs krāsaini kā saimnieces – mākslinieces gleznas.

Mājas kafejnīcas Jaunpils apkārtnē

Jaunpils puses vārds daudziem asociējas ar viduslaiku pili. Taču šoreiz būs aicinājums atbraukt uz apkārtnes mežiem un dārziem. Jaunpils pils kroga komanda aicinās uz Kartavkalniem ieturēt maltīti lapegļu alejā, bet floriste Agnese Jaunpilī uz divām dienām būs meža restorāna saimniece. Jurģu pusē lauku mājas “Rogas” kuplā ģimene ļaus sajusties kā ciemos pie omes, savukārt lauku mājās “Vagas” Pētertālē jaunie saimnieki pārsteigs ar ēdieniem ne tikai veģetāriešiem, bet arī vegāniem.

Izgaršo rudeni piekrastē!

Tukuma novadam ir gandrīz 60 km gara piekraste, kurā izvietojušies daudzi zvejniekciemi. Trijos no tiem saimnieces aicinās ciemos uz rudens garšu baudīšanu. “Kausenieku” māju saimniece Plieņciemā atkal piedāvās dažādu tautu ēdienus, jo ģimene ir lieli ceļotāji. Engurē zvejnieku sētā “Lucītis” būs zivis - gan nogaršojamas, gan nopērkamas, bet radošajā sētā “Pērle rada” nobaudāms gastronomiskais atvasaras piedāvājums zem senajiem Engures mācītājmuižas kokiem. Bērzciemā ciemos būs iespējams doties pie “Kundziņ’siera” ražotājiem, kur piedāvājums patiks siera cienītājiem un ģimenēm ar bērniem. Savukārt turpat kaimiņos uz nopietnām un nenopietnām sarunām pie zivju galda ciemos gaidīs mutīgā zvejnieku sētas “Dieniņas” saimniece.

Rudens garša Ķemeru Nacionālajā parkā

Ķemeru Nacionālais parks ir viena no skaistākajām vietām Latvijā, kurā izceļas gan purvu, gan mežu un pļavu pasaules skaistums. Antiņciema pļavās pie “Dāres” būs izbaudāmas gan smaržas, gan garšas ar pļavas ziediem un cigoriņiem, savukārt “Valguma pasaule” aizvedīs neparastā ainavu un garšu ceļojumā ar plostu uz ezera. Piekrastē – pašā parka maliņā, Jaunķemeros restorāns “Neptūns” zem priedēm radīs rudens gadatirgus atmosfēru ar rudens ēdienkarti. Savukārt nelielajā un latviski grieķiskajā dārzā Smārdē saimnieki radīs Grieķijas sajūtu gan ēdienā, gan atmosfērā.

***

Iepazīsties ar piedāvājumu un saimniekiem akcijas mājas lapā vai akcijas brošūrā šeit.

Tiekamies Tukuma pusē rudenī!