logo
A A A

Aktualitātes

05/09/2022

10.septembrī - Ābolsvētki Ārlavciemā!

Sestdien, 10.septembrī Ārlavciemā, pie Tukuma, ABAVAS vīna darītavas ābeļdārzā ar Tukuma novada pašvaldības atbalstu notiks muzikāli un vērienīgi ābolu ražas svētki visai ģimenei.

“Pēc divu gadu pārtraukuma, ko ietekmēja Covid pandēmija, esam gandarīti atgriezties pie svētku organizēšanas, jo mums patīk kā svētki, tā āboli!” komentē vīna darītavas saimnieks Mārtiņš Barkāns.

Lai arī ABAVAS vīna darītavas stāsts sākās ar sapni par vīnogu audzēšanu Latvijā, šobrīd tā kļuvusi par vienu no lielākajiem ābolu un citu augļo un ogu pārstrādātajiem Latvijā un tās sortimenā ir neskaitāmi dzērieni, kuros tiek izmantota sula no Latvijas āboliem. Turklāt liela daļa ābolu nāk tieši no Tukuma apkārtnes ābeļdārziem.

10.septembrī nopulksten 11.00 līdz 17.00 uz Ābolsvētkiem vīna darītavā un piegulošajā ābeļdārzā aicināts ikviens interesents, jo pasākumā ieplānota īpaša aktivitāšu programma ar meistarklasēm un sportiskām aktivitātēm gan lieliem, gan maziem. Pasākuma ietvaros uzstāsies grupas “Citi zēni” un “Jazzwine”, par možu noskaņu un apmeklētāju izklaidi rūpēsies Māris Grigalis.

Dienas garumā apmeklētājiem, kas atbraukuši ar saviem āboliem, būs iespēja izspiest un sapildīt pakās sulu mobilajā sulu spiedē. Tāpat notiks informatīva, izglītojoša lekcija par ābeļdārzu kopšanu un ābolu šķirņu aktualitātēm, kuru vadīs Inese Drudze (Pūres Dārzkopības pētījumu centrs). Savukārt Tukuma tūrisma informācijas centra teltī būs iespējams uzzināt visu, ko skatīt un darīt, kur ieturēties un pārnakšņot Tukuma novadā.

Pieaugušajiem būs iespēja degustēt dažādus dzērienus, tai skaitā, piedalīties ekskluzīvās ABAVAS vīnogu vīnu degustācijās. Tāpat ikviens apmeklētājs būs aicināts piedalīties dažādās meistarklasēs un lielās pārsteiguma balvas izlozē.

Ābolsvētki, kas kā tradīcija tika uzsākta 2018.gadā, šogad tiek organizēti ar Tukuma novada pašvaldības un Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projekta “Sidra ceļš” atbalstu. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Uz tikšanos Ābolsvētkos Ārlavciemā!