logo
A A A

Aktualitātes

25/08/2018

Retro automobiļu parāde Tukumā un Jūrmalā

Sestdien, 25. augustā pa valsts galvenās kūrortpilsētas Jūrmalas ielām grandiozā parādē brauks divi simti seno spēkratu no vairāk nekā desmit pasaules valstīm. Šogad šie auto eksponēsies arī Tukumā.

Šis būs jau 19.Starptautiskais retro automobiļu brauciens "Retro Jūrmala 2018". Kā ierasts, brauciena laikā notiek gan sacensības, gan ilgāka automobiļu apstāšanās, kad skatītāji spēs novērtēt auto industrijas kādreizējos slavenākos automobiļus un to burvību, baudīt mākslinieku priekšnesumus, klausīties dzīvo mūziku, pēc sirds patikas fotografēties ar eksponātiem, kas visvairāk iekrituši sirdī, un dažās automašīnās pat pasēdēt pie stūres.

Šogad parāde „Retro Jūrmala – 2018” pirmoreiz virzīsies cauri visai Jūrmalai – līdz pat Tukumam. Parādes starta signāls atskanēs plkst. 12.00 Bulduros „Līvu akvaparka” stāvlaukumā pēc tam, kad būs beigusies pusotru stundu ilgā dalībnieku reģistrācija.

„Mūsu auto parāde ir īpaša ar to, ka izlemt par dalību tajā automobiļu īpašnieki var arī pēdējā brīdī. Mēs, protams, ļoti atbalstām iepriekšēju reģistrēšanos internetā, taču, taisnību sakot, ir daudz dalībnieku, kuri ierodas tieši parādes dienā, iziet tehnisko komisiju, un laipni lūgti pie starta līnijas!” saka Māris Mežapuķe, Latvijas klasisko automobiļu kluba, kas organizē slaveno Jūrmalas ralliju, valdes loceklis.

No Bulduriem automobiļi dosies pa Jomas ielu līdz pašam Jūrmalas centram, kur arī notiks pirmā divu stundu ilgā apstāšanās (no pulksten 12.30 līdz 14.30). Starp citu, pēc organizatoru aprēķiniem 200 automobiļu aizņems visu Jomas ielu – no Tirgoņu ielas līdz pat slavenajam „Globusam”. Nākamā pietura automobiļu apskate būs – Kauguru pludmale, kas ieplānots laikā no pulksten 15.00 līdz 16.30.

Pēc tam spožais gājiens caur Jaunķemeriem dosies uz Tukumu, kur no plkst. 18.00 līdz 19.30 ieplānota nākamā lielā pietura antīko vērtību cienītājiem un tiem, kuriem vienkārši patīk senlaicīgi automobiļi. „Tukuma dome mūs pirmoreiz uzaicināja, un mēs ar prieku piekritām iekļaut šo brīnišķīgo pilsētu mūsu maršrutā,” skaidro Māris Mežapuķe. Automobiļi izvietosies pilsētas centrā - Brīvības laukumā, Elizabetes ielā, Pils ielā un to tuvumā. Tā kā - ieplānojiet būt pilsētas centrā, lai var aplūkot retro auto un sabildēties pa smuko!

No Tukuma dalībnieki dosies tālāk uz kempingu „Ronīši” Klapkalnciemā, kur retro automobiļu parāde noslēgsies ar krāšņu un jautru ballīti. Šogad maršruts būs apmēram 70 kilometrus garš. Uz Tukumu tas virzīsies kolonnā no Ķemeriem pa A10 šoseju, tādēļ aicinām autobraucējus, kas gadīsies šīs kolonnas beigās būt pacietīgiem – vecie automobiļi kustas daudz lēnāk.

Latvijas klasisko automobiļu klubs, kas organizē šo plaši pazīstamo parādi, prognozē, ka pasākumā piedalīsies apmēram 200 automobiļi un 300 cilvēki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Ungārijas, Polijas, Vācijas un Skandināvijas valstīm.

Māris Mežapuķe saka, ka jūtams prieks ne tikai par parādes dalībnieku skaita pieaugumu, bet arī par to, ka kļūst vairāk skatītāju: „Ikgadējais retro automobiļu salidojums sniedz lielisku iespēju vienuviet apskatīt automobiļus no privātajām kolekcijām, kas būtu pelnījušas atrasties muzejā, un tādas uz ielas katru dienu redzēt nevar. Pagājušogad uz mūsu pasākumu bija ieradušies apmēram 170 retro automobiļi. Tos vēroja vairāk nekā 23 tūkstoši skatītāju. Šogad ceram uz vēl lielākiem panākumiem, un tam ir visi vajadzīgie priekšnoteikumi – gan liela retro automašīnu īpašnieku (no visas Eiropas) interese, gan lieliska laika prognoze 25. augustam.”

Pasākumu organizē Latvijas klasisko automobiļu klubs.