logo
A A A

Aktualitātes

19/08/2019

Pirmā iepazīšanās ar TUKKU MAGI muzeja projektu

Ar Āfrikas un Latvijas mākslinieku izstādi “Bez fetiša / Without Fetish” Rūmenes muižā aizsāk vērienīgo TUKKU MAGI muzeja projekta prezentāciju.

2019.gada 20.-25.augustā Rūmenes muižā būs skatāma izstāde “Bez fetiša / Without Fetish”, kurā Āfrikas tradicionālā māksla izstādīta mijiedarbībā ar latviešu mūsdienu mākslinieku darbiem. Izstāde liek pamatus vērienīgajam daudzkultūru mākslas muzeja TUKKU MAGI projektam, kas būs pirmais šāda veida mākslas centrs Ziemeļeiropā.

Izstāde “Bez fetiša / Without Fetish” uzsāk Āfrikas tradicionālās mākslas un mūsdienu mākslas dialogu. Tā aicina aizdomāties par pārspīlēto nozīmi, kas tiek piedēvēta lietām, cilvēkiem un institūcijām, mudinot skatītāju saskatīt tādu pasauli, kas eksistētu bez fetiša. Izstādē redzamos Āfrikas tradicionālās mākslas darbus TUKKU MAGI projektam ir ziedojuši amerikāņu filantropi no Bostonas Tims un Bobija Hamili (Tim un Bobbi Hamill). Papildus izstādē būs redzami mūsdienu mākslinieku Edgara Amerika, Zojas Frolovas, Tima Hamila, Ievas Iltneres, Jāņa Jākobsona, Nila Jumīša, Frančeskas Kirkes, Daiņa Pundura, Jutas Rindiņas, Elīnas Titānes darbi.

Latvijā un Ziemeļeiropā unikālais daudzkultūru muzejs TUKKU MAGI tiek veidots bijušajā Zēberga spirta un iesala rūpnīcā Tukumā. Tā misija ir mainīt priekšstatu par tradicionālo mākslu, izceļot to kā vienlīdzīgu partneri mūsdienu mākslas pasaulē. TUKKU MAGI atklās pasaules kultūrvērtību daudzveidību, izceļot katras kultūras unikalitāti un to savstarpējo mijiedarbību. “Mēs redzam TUKKU MAGI kā vietu, kas smelsies spēku no daudzveidības un apvienos īpašas mākslinieciskas formas, tradīcijas, pieejas un talantus,” teic projekta vīzijas autori Jānis Jākobsons un Zoja Frolova. Mākslinieki uzsver, ka muzejā īpaša vieta būs arī Latvijas tradicionālajai un mūsdienu mākslai, jo viens no TUKKU MAGI uzdevumiem ir veicināt Latvijas mākslas un kultūrvērtību nozīmes apzināšanos pasaules kontekstā.

Izstāde “Bez fetiša / Without Fetish” Rūmenes muižas renovētajā mākslas un sarīkojumu telpā būs apskatāma katru dienu no 2019.gada 20. līdz 25.augustam pulksten 11.00 - 15.00.

Tukumniekiem, kam nav sava transporta, Tukuma novada pašvaldība piedāvā iespēju apskatīt izstādi, nodrošinot nokļūšanu uz to 20., 24. un 25.augustā – katru dienu pulksten 11.00 no stāvlaukuma Talsu ielā 4. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta, vietu skaits ierobežots! Pieteikšanās Tukuma TIC, ierodoties Talsu iela 5, Tukums, vai zvanot pa tālruni 63124451 vai rakstot e-pastu uz tic@tukums.lv