logo
A A A

Aktualitātes

09/01/2020

Dodies dabā arī ziemas periodā!

Klāt jauns gads un jaunas apņemšanās. Iesākoties jaunam gadam, var turpināt arī iepriekš izvēlētās aktivitātes. Šogad ar ziemu ir savādāk nekā citus gadus un slēpot uz Tukuma pusi nevaram aicināt. Taču slēpošanai laba alternatīva ir došanās pārgājienos – tuvākos vai tālākos, sportiski vai vienkārši baudot dabu.

Kurp doties?

“Kurp doties?” – tas ir mūžīgais jautājums, kad pienāk brīvdienas. Mūspusē iespēju daudz. Vietējie tukumnieki iecienījuši piepilsētas mežu taciņas. Jūras mīļotāji dodas uz pastaigām gar jūras krastu. Pakalnu mīļotāji dodas Abavas senlejas virzienā, bet mežu un purvu cienītāji – tepat uz Ķemeru nacionālo parku. Populārākā dabas taka ir Lielā Ķemeru tīreļa laipa, taču bez tās apmeklētājiem vēl tiek piedāvātas arī citas takas: Melnalkšņu dumbrāja laipa un Meža taka pie "Meža mājas", Slokas ezera taka, Zaļās kāpas taka, Kaņiera pilskalna dabas taka, Kaņiera ezera niedrāju laipa, Sēra dīķu laipa Raganu purvā, Kupskalnu taka piekrastē, kā arī Dunduru pļavas, kas piedāvā vērot pļavu floru un faunu no skatu torņa un vērošanas platformām, un Kaņiera ezera putnu vērošanas tornis, kas piedāvā vērot ezera mītošos putnus.

Ķemeru nacionālais parks

Ķemeru nacionālā parka teritorijā atrodas arī atpūtas komplekss “Valguma pasaule”, kuras populārākā taka – baskāju taka ziemas periodā gan ir slēgta. Taču izejama ir Meža gleznu taka un noteikti pārsteigs Mākslas telpa mežā – lielformāta dabas fotogrāfijas par Jaunzēlandes ainavu un Latvijas dabu. Savukārt prieku te radīs gan Godu labirints, kur ne vien maziem, bet arī lieliem ceļotājiem gribas atrast savu vārdu un labirintu veidojošajiem cilvēciņiem, gan iespēja izmēģināt kādu fotografēšanas triku. Kādu? Jādodas uz “Valguma pasauli” pašiem un jānoskaidro.

Vairāk par iespējām doties dabā un to vērot, skatīt te - http://visittukums.lv/lv/Ko-skatit/Dabas-objekti/Kemeru-nacionalais-parks

Purvu bridēji

Īpašs piedāvājums Ķemeru nacionālajā parkā ir piedzīvojums doties pārgājienā pa purvu. To organizē “Purvu bridēji” – jauni un gudri puiši, kas paši pēta purvus un ļauj to pasauli iepazīt arī citiem: uzvelc purva kurpes un seko gājiena barvedim.

Purvu bridēju 2020.gada sezona jau ir atklāta ar pārgājienu purva kurpēs Ķemeru tīrelī un saullēkta sagaidīšanu 5.janvārī, dodoties vērot saullēktu. Kā saka paši pārgājienu organizētāji: “Ir rīti, kad saule iekrāso purvu apbrīnojamās krāsās un atklāj dabas skaistumu. Tava izvēle ir to saredzēt un sajust.” Aicinām janvāra svētdienās ilgi negulēt, bet doties ceļā, lai vērotu saullēktu purvā. Nākamie pasākumi Ķemeru nacionālajā parkā kopā ar purvubrideji.lv notiks 12. un 19. janvārī. Vairāk informācijas www.facebook.com/purvubrideji vai www.purvubrideji.lv

 

Foto no "Purvu bridēju" pārgājiena Lielajā Ķemeru tīrelī 05.01.2020.